Terapia rodzinna
Wprowadzenie
Udział w terapii bierze najczęściej cała rodzina, wynika to z założenia, iż rodzina tworzy pewien system, w którym jej członkowie żyją we wzajemnych relacjach i wzajemnie na siebie wpływają. Problemy jednego z domowników może wpływać na całą rodzinę, ale i w odwrotnie system rodzinny wpływa na jednostkę. Dlatego przy rozwiązaniu trudności, „sojusznikami” jak i „ekspertami” stają się domownicy, jak również inne osoby bliskie i ważne dla rodziny.

Chcę sprawdzić specjalistów i umówić wizytę
Do kogo skierowana?
Kiedy odczuwamy, że problemy jednego z członków rodziny silnie wpływają na relacje z pozostałymi np. w przypadku choroby. Kiedy odczuwamy, że relacje w rodzinie przyczyniają się do problemów jednego z jej członków bądź je nasilają. Również kiedy poszczególne osoby w rodzinie doświadczają trudności we wzajemnych kontaktach, albo rodzina przeżywa jakiś kryzys życiowy i nie radzi sobie ze skutkami zachodzących zmian. Kiedy rodziców niepokoi zachowanie ich dziecka, kiedy mają poczucie, że tracą z nim kontakt lub że ten kontakt jest niezadowalający i chcieliby to zmienić.
Czas trwania?
Pierwsze spotkanie ma charakter konsultacji, w której trakcie zarówno rodzina, jak i psychoterapeuta wspólnie podejmą decyzję co do celowości rozpoczęcia terapii.


Gdzie nas znajdziesz?
Główna siedziba Psychoklinika Poradnie Zdrowia Psychicznego mieści się przy ul. Tęczowej 5A w Chotomowie (powiat legionowski). Jesteśmy dostępni także w dwóch lokalizacjach w Warszawie: przy ul. Heroldów 19A (Warszawa Bielany) oraz przy ul. Fleminga 29 (Warszawa Białołęka).
Kontakt możliwy jest przez Infolinię: 22/ 355 2000, e-maila: kontakt@psychoklinika.pl oraz przez naszą stronę internetową https://psychoklinika.pl/
Specjaliści
Już teraz sprawdź, kto może Ci pomóc!


















