Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Konsultacje psychiatryczne

Wprowadzenie

Spotkanie z lekarzem psychiatrą obejmujące badanie lekarskie, w tym dokładny wywiad, diagnozę, dobór leków, które są dobrze tolerowane przez organizm oraz mają potwierdzoną skuteczność. Staramy się za każdym razem dbać aby lek nie przekraczał możliwości finansowych pacjenta.
Ponadto jeśli zachodzi taka potrzeba, psychiatra udziela wsparcia i porad dotyczących dalszego postępowania. Ma możliwość wystawienia skierowania do, psychologa jeśli wskazane jest podjęcie psychoterapii.
Konsultacja psychiatryczna może łączyć się z podjęciem psychoterapii, ale może być również niezależna od innych form pomocy.

Do kogo skierowana?

Konsultacja psychiatryczna jest konieczna w przypadku tych osób, których problemy mogą mieć przyczyny organiczne, ale nie tylko. Osoby zmagające się np. z:

– myślami samobójczymi
– zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się)
– fobią
– zaburzeniami osobowości
– zaburzeniami nastroju
– myślami i zachowaniami obsesyjnymi
– dolegliwościami psychosomatycznymi
– zaburzeniami zachowania
– ADHD
– chorobą afektywną – dwubiegunową
– schizofrenią
– zaburzeniami psychotycznymi
– i inne…

Co zyskam?

Leczenie farmakologiczne umożliwia wyeliminowanie lub przynajmniej złagodzenie objawów choroby. Lekarz psychiatra diagnozuje pacjenta, przepisuje lekarstwa i udziela wskazówek dotyczących dalszego postępowania. Poprawa w funkcjonowaniu wynika przede wszystkim z zastosowania metod farmakologicznych, jak również z możliwości uzyskania wsparcia, konkretnych porad lekarskich oraz podjęcia psychoterapii.

Czas trwania?

Spotkania z lekarzem psychiatrą mają charakter pojedynczych konsultacji i odbywają się w miarę potrzeb osób zgłaszających się.

Gdzie nas znajdziesz?
Główna siedziba Psychoklinika Poradnie Zdrowia Psychicznego mieści się przy ul. Tęczowej 5A w Chotomowie (powiat legionowski). Jesteśmy dostępni także w dwóch lokalizacjach w Warszawie: przy ul. Heroldów 19A (Warszawa Bielany) oraz przy ul. Fleminga 29 (Warszawa Białołęka).
Kontakt możliwy jest przez Infolinię: 22/ 355 2000, e-maila: kontakt@psychoklinika.pl oraz przez naszą stronę internetową https://psychoklinika.pl/
Specjaliści:

Już teraz sprawdź, kto może Ci pomóc!

Lekarze psychiatrzy

ZAŚWIADCZENIA LEKARSKIE PSYCHIATRYCZNE

Lekarze psychiatrzy w Poradni Zdrowia Psychicznego Psychoklinika w ramach orzecznictwa, jeśli istnieją wskazania, bądź jest brak przeciwwskazań psychiatrycznych, wystawiają następujące dokumenty:

zaświadczenie do adopcji, o poczytalności osób podpisujących testament, o braku przeciwwskazań do podjęcia pracy, do różnych zabiegów, w tym chirurgicznych, do porodu naturalnego/cesarskiego cięcia, z rozpoznaniem i stanem zdrowia do sądu, do przedstawienia przed komisjami lub wyższymi instancjami.

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag