Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

PSYCHIATRA Warszawa – konsultacje i leczenie lekarza psychiatry osób dorosłych i seniorów

PSYCHIATRA WARSZAWA

Dobry psychiatra w Warszawie prywatnie, jak go znaleźć?

Psychiatrzy w Warszawie z wieloletnim doświadczeniem przyjmują w Psychoklinice Poradnie Zdrowia Psychicznego. To zespół specjalistów i doświadczonych lekarzy psychiatrów, która tworzy zespół w Poradni Psychoklinika Oddziału Warszawa Bielany, Warszawa Białołęka i Chotomów. Mamy ponad 25 lat praktyki w leczeniu pacjentów z różnego rodzaju zaburzeniami i chorobami psychicznymi. Dzięki edukacji w najlepszych akademiach medycznych w Polsce oraz nieustannym szkoleniom podwyższającym nasze kwalifikacje, wiemy jak skutecznie leczyć naszych pacjentów. Każdy lekarz psychiatra zatrudniony w naszej poradni jest specjalistą w swojej dziedzinie. Jako specjalistyczna placówka realizujemy wsparcie na najwyższym poziomie lekarzy psychiatrów, a także psychologów, psychoterapeutów, seksuologów i innych specjalizacji. W naszych placówkach w Warszawie, Legionowie i Nowym Dworze Mazowieckim, prowadzimy konsultacje stacjonarnie w ramach wizyt prywatnych np. „psychiatra warszawa” psycholog warszawa czy psychoterapeuta lub online w ramach wizyt psychiatra online czy psycholog online. W trakcie wizyt stacjonarnych w placówce, wizyt online (e-Wizyta) i konsultacji telefonicznej lekarz psychiatra ma możliwość wystawienia e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania i potrzebne zaświadczenia lekarskie. Nasi lekarze specjaliści realizują wizyty domowe w Warszawie, Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Łomiankach, Wołominie, Zielonce, Markach, Piastowie, Pruszkowie, Piasecznie i okolicy. Wyróżnia nas profesjonalizm i troska o pacjenta! Zapraszamy do naszych oddziałów Poradni Zdrowia Psychicznego Psychoklinika zlokalizowanych w Warszawie – Bielany, Białołęka i w Chotomowie.

Psychiatra Warszawa? … kiedy należy zgłosić się na wizytę do lekarza ?

Pierwsze objawy wskazujące na problemy natury psychicznej to np. zaburzenia snu, smutek, niekontrolowane wybuchy złości, napady paniki, zaburzenia odżywiania (brak apetytu, objadanie się), objawy somatyczne (biegunki, wymioty, zawroty głowy, przyspieszone bicie serca). Jeżeli cierpisz na któreś z powyższych dolegliwości, to znak, że powinieneś skonsultować się z lekarzem psychiatrą. W Poradni Zdrowia Psychicznego Psychoklinika oferujemy profesjonalną pomoc w leczeniu:

 • zaburzeń snu,
 • depresji,
 • lęku,
 • nerwicy,
 • różnego rodzaju fobii,
 • hipochondrii,
 • uzależnień(np. od alkoholu, hazardu, seksu),
 • zaburzeń osobowości,
 • choroby afektywnej dwubiegunowej,
 • psychozy,
 • schizofrenii,
 • i innych zaburzen oraz chorób psychicznych

Dobry psychiatra? Czym się charakteryzuje?

Zależy nam na Twoim komforcie podczas wizyty u naszego specjalisty. Nasi lekarze umieją słuchać, zadawać trafne pytania, oraz akceptują każdego pacjenta – bez wyjątków. Wszystkie te cechy powinien posiadać każdy dobry psychiatra, aby wspomóc proces leczenia chorego. Efektów leczenia u psychiatry nie należy spodziewać się natychmiastowo. Po ustaleniu odpowiedniego leczenia i rozpoczęciu przyjmowania leków, nie następuje natychmiastowa poprawa. Organizm potrzebuje zazwyczaj kilku tygodni, na to, aby zareagować na podawane leki. Czas trwania farmakoterapii jest bardzo różny w zależności od diagnozy i może wynosić od kilku miesięcy do kilku lat. W niektórych przypadkach okres ten może się wydłużyć.

Lekarz psychiatra Warszawa – zatroszcz się o Twoich bliskich

Pomoc psychiatryczna w niektórych przypadkach, to sprawa bardzo pilna i wymagająca szybkiej wizyty u specjalisty. Nagła, niepokojąca zmiana zachowania bliskiej osoby może wzbudzić niepokój przyjaciół i rodziny. Jeśli zauważyłeś jakieś niepokojące, „dziwne” zachowania u kogoś bliskiego, to skontaktuj się z nami – odpowiedni lekarz psychiatra przyjmie każdego pacjenta prywatnie i przywróci spokój Twojej rodzinie. W trudnych przypadkach, kiedy osoba chora nie może samodzielnie przyjechać na wizytę, zachęcamy do umówienia wizyty domowej. Celem każdego psychiatry jest bowiem pomoc pacjentowi i ułatwienie mu powrotu do normalnego życia. Do każdego chorego podchodzimy indywidualnie i dobieramy najbardziej skuteczną metodę leczenia. Psychiatra dla seniorów? Zaburzenia pamięci mogą wynikać z fizjologicznego starzenia się mózgu, ale mogą być objawem wielu chorób (pourazowych, pozapalnych, zaburzeń hormonalnych, metabolicznych, depresji, itd.). Wiele z tych chorób może być przyczyną odwracalnych zaburzeń pamięci. Wczesna diagnostyka i właściwe postępowanie może spowodować nawet całkowite wyleczenie. Wczesne rozpoznanie, postawione w oparciu o specjalistyczny wywiad, badanie neurologiczne, testy psychologiczne, badanie CT lub MR mózgu jest możliwe i konieczne. Leczeniem osób starszych w naszej Poradni zajmują się lekarze psychiatrzy, geriatra i neurolog.

Psychiatra Warszawa prywatnie ONLINE czy stacjonarnie? Najważniejsze ZAANGAŻOWANY lekarz to połowa sukcesu.

Gabinet psychiatryczny został tak przygotowany, aby wzbudzić w Tobie poczucie bezpieczeństwa. Podczas umówionych wizytw w ramach wizyt prywatnych „psychiatra warszawa prywatnie” będziesz tam tylko Ty i Twój psychiatra. Lekarze zobowiązani są tajemnicą lekarską – gwarantujemy pełną anonimowość i dyskrecję w trakcie leczenia. Żeby terapia przyniosła oczekiwane efekty, musisz postawić na zaufanie. Oprócz wizyt stacjonarnych jako Specjalistyczna Klinika Psychiatryczna oferujemy wizyty online w ramach wizyt „psychiatra online

jest to bezpieczny i nowoczesny sposób na odbycie wizyty lekarskiej z zaciszu Twojego domu. Prywatny gabinet psychiatryczny to nie jedyne miejsce, w którym spotykamy się z pacjentami. Oferujemy również wizyty domowe psychiatry, ponieważ wiemy, że tam czujesz się najbardziej komfortowo. Nasi lek. psychiatrzy podchodzą indywidualnie do Każdego Pacjenta i problemem, z którym się zmaga, traktujemy jednostkowo i z pełnym zrozumieniem. Jesteśmy przekonani, że tylko takie podejście prowadzi do postawienia właściwej diagnozy, co pozwala na ustalenie odpowiedniego postępowania terapeutycznego, aby oferowana przez nas pomoc była jak najbardziej skuteczna.

Psychiatryczne konsultacji i porady zrealizujesz w dowolnej formie, od wizyt stacjonarnych po eWizytę u polecanych psychiatrów w Psychoklinice Warszawa

psychiatra warszawa

Jeżeli poszukujesz dobrego i sprawdzonego specjalisty z zakresu zdrowia psychicznego, umów się do wybranego lekarza psychiatry w jednym z oddziałów Psychokliniki Poradnie Zdrowia Psychicznego. Informujemy, że nasi lekarze psychiatrzy przyjmują na wizyty stacjonarne (w gabinecie), wizyty domowe, oraz e-wizyty – ONLINE. W razie pojawiających się pytań zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszą obsługą pod numerem telefonu: 22/ 355 2000 lub e-mailowo: kontakt@psychoklinika.pl Infolinia i rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku 8:00 – 22:00 oraz soboty 9:00 – 16:00. Samodzielnie i wygodnie umówisz się do wybranego psychiatry za pomocą naszej rejestracji online.

Psychiatra? Kiedy udać się do lekarza psychiatry?

Depresja - najczęstsze objawy i sposób leczenia Warszawa

Nerwica natręctw - zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD)

Obiawy somatyczne, czym są?

Psychiatrzy Warszawa teraz za pomocą rejestracji ONLINE!

Dla Państwa wygody, nasz poradnia przygotowała Rejestrację ONLINE umożliwiającą szybką rezerwację wizyty dostępną 24h/7 dni w tygodniu. Dzięki tej funkcji mogą Państwo zapisać się na wizyty stacjonarne do lekarza psychiatry prywatnie, e-Wizyty (psychiatra online, psychoterapeuta online, psycholog online i inni specjaliści) a także na konsultację telefoniczną. To łatwy i bezpieczny sposób na umówienie wizyty w naszej poradni! W trakcie wizyt online (e-Wizyta) i konsultacji telefonicznej. Psychiatra ma możliwość wystawienia e-recepty czy też e-zwolnienia.

   

PSYCHIATRA WARSZAWA i najczęściej zadawane pytania

Kiedy zgłosić się do lekarza psychiatry?

Najczęściej decyzja, by udać się do lekarza psychiatry zapada po wielu próbach samodzielnego radzenia sobie z problemami . Warto tutaj podkreślić, że jednak im szybciej zdecydujemy się zwrócić o pomoc specjalistę, tym szybciej rozpoznana zostanie przyczyna naszych trudności, a dzięki temu zastosowana zostanie potrzebna pomoc i wsparcie. Nie lekceważ uwag i rad rodziny i osób bliskich, którzy mówią o tym, że nasze zachowanie uległo zmianie i sugerują wizytę u specjalisty – odmienność naszego zachowania jest czasem łatwiej zauważalna dla otoczenia niż dla nas samych. Do psychiatry warto się udać gdy:

 • czujemy lęk, niepokój, mamy problemy ze spaniem, czujemy smutek, przygnębienie,
 • gdy wykonywanie zwykłych codziennych czynności przychodzi nam z trudem,
 • gdy odczuwamy nieuzasadnione poczucie winy,
 • pojawiają się myśli samobójcze,
 • zauważamy wokół siebie zmiany, które są dla nas niezrozumiałe i trudne do wytłumaczenia, np. otoczenie, ludzie, których znamy stali się inni, wrodzy, gdy czujemy się obserwowani, prześladowani, gdy mamy wrażenie, że inni znają nasze myśli,
 • gdy dostrzegamy rzeczy, których nie widzą inne osoby i których w rzeczywistości nie ma,
 • gdy słyszymy głosy,
 • zauważyliśmy, że nasza pamięć jest coraz słabsza, mamy trudności z koncentracją uwagi,
 • odczuwamy różne objawy i dolegliwości (drżenie, rąk, kołatanie serca, wzmożoną potliwość, zawroty głowy, itp.) a wyniki badań wykluczają obecność chorób somatycznych,
 • staliśmy się bardziej nerwowi, drażliwi, a może nawet agresywni,
 • problemem jest nadużywanie alkoholu, narkotyków, leków

Konsultacja psychiatryczna, jak taka wizyta wygląda?

Pierwsza wizyta u psychiatry to przede wszystkim rozmowa.  Wizyta może trwać około 45min lub w niektórych przypadkach nawet dłużej. Wynika to z potrzeby dobrego rozpoznania problemów pacjenta, jego historię, aktualne objawy, przeżycia, , a omówienie wszystkiego wymaga czasu. Podczas badania lekarz ocenia aktualny stan fizyczny, psychiczny, jakość snu, apetyt, nastrój, sposób radzenia sobie ze stresem oraz objawy nieradzenia sobie z różnego rodzaju myślami, emocjami czy zachowaniami. Pojawić się również mogą pytania na temat domu rodzinnego, naszego wychowania, związków i relacji. Psychiatra diagnozuje, czy nasilenie zgłaszanych przez pacjenta objawów wymaga przyjmowania leków lub też czy rozważyć zasadność włączenia psychoterapii jako formy dodatkowego lub głównego leczenia. Ważne zatem, aby dobry psychiatra współpracował z innymi specjalistami w Poradni Zdrowia Psychicznego, jakimi są psychologpsychoterapeuta czy nawet neurolog. W razie potrzeby lekarz psychiatra może nas skierować na badania laboratoryjne lub obrazowe, np. by wykluczyć jako przyczynę doznawanych objawów zaburzenia metaboliczne, hormonalne lub nowotworowe. Należy podczas wizyty u psychiatry opowiadać o sobie szczerze i bezpośrednio na tyle, na ile tylko to możliwe. Pomoże to w trafnym rozpoznaniu zaburzenia lub trudności i pozwoli lekarzowi w zaplanowaniu skutecznej formy leczenia.

Czy psychiatra wystawi eReceptę, eZwolnienie?

Lekarze psychiatrzy w Poradni Zdrowia Psychicznego Psychoklinika w ramach wizyty, jeśli istnieją wskazania,  mogą wystawić następujące dokumenty:

 • eRecepta
 • eZwolnienie
 • zaświadczenie do adopcji
 • zaświadczenie o poczytalności osób podpisujących testament
 • zaświadczenie o braku przeciwwskazań do podjęcia pracy
 • zaświadczenie o wskazaniach psychiatrycznych (lub ich braku) do różnych zabiegów, w tym chirurgicznych (m. in. chirurgii plastycznej/zabiegów medycyny estetycznej)
 • zaświadczenie o braku przeciwwskazań psychiatrycznych (lub wskazaniach) do porodu naturalnego/cesarskiego cięcia
 • zaświadczenie z rozpoznaniem i stanem zdrowia do sądu, jako dowód w sprawie
 • zaświadczenie z rozpoznaniem i stanem zdrowia do przedstawienia przed komisjami lub wyższymi instancjami

   

Psychiatra Warszawa z polecenia Psychokliniki

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

 • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
 • google tag