Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Terapia własna psychoterapeuty

WPROWADZENIE

terapia-wlasna-psychologa-psychoterapeuty

 

Odbycie własnej psychoterapii jest jednym z warunków, jakie trzeba spełnić aby uzyskać certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Zgodnie z wytycznymi stawianymi przez PTTPB, przyszły terapeuta w ramach samorozwoju powinien odbyć nie mniej niż 100 h warsztatów i/lub terapii własnej.

Takie doświadczenie pozwala poznać siebie na nowo, spojrzeć na swoją osobę z zupełnie innej strony. Terapia własna jest cennym przeżyciem, dzięki któremu przyszły terapeuta poznaje swoje mocne strony, analizuje swoje relacje społeczne, emocje i myśli, bada swoją motywację wyboru pracy psychoterapeuty. W trakcie terapii uzyskuje nową wiedzę na temat rozwiązywania problemów, otrzymuje wsparcie od doświadczonego terapeuty na temat nawiązywania relacji pacjent-terapeuta.

DLA KOGO?

Terapia własna jest skierowana do przyszłych terapeutów w trakcie szkolenia, dla psychoterapeutów czynnych zawodowo w ramach przedłużenia certyfikatu. Terapia własna pozytywnie wpływa na samorozwój terapeutów wszystkich dziedzin oraz osób, które na co dzień mają kontakt z pacjentem i jego rodziną.

CO ZYSKAM?

Dzięki psychoterapii własnej terapeuci mogą poznać i nauczyć się korzystać ze swoich mocnych stron. Spotkania ze specjalistą przyczynią się do trafnego rozpoznawania swoich emocji i myśli, a dzięki temu trafniej będzie im identyfikować odczucia pacjentów. Poprawią się relacje z innymi ludźmi, a przede wszystkim terapeuci będą nawiązywać zdrowe i owocne relacje ze swoimi podopiecznymi.

CZAS TRWANIA?

Zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej terapia własna obejmuje 100 godzin warsztatów/indywidualnych spotkań/terapii grupowej. Jest to wymagana liczba godzin, aby wypełnić jeden z warunków uzyskania certyfikatu psychoterapeuty. Oczywiście, jeśli istnieje potrzeba ze strony pacjenta terapia własna może zostać przedłużona. Terapeuci innych dziedzin również mogą skorzystać z psychoterapii własnej, wtedy ilość spotkań ustalana jest indywidualnie.

GDZIE NAS ZNAJDZIESZ?

Główna siedziba Psychoklinika Poradnie Zdrowia Psychicznego mieści się przy ul. Tęczowej 5A w Chotomowie (powiat legionowski). Jesteśmy dostępni także w dwóch lokalizacjach w Warszawie: przy ul. Heroldów 19A (Warszawa Bielany) oraz przy ul. Fleminga 29 (Warszawa Białołęka).
Kontakt możliwy jest przez Infolinię: 22/ 355 2000, e-maila: kontakt@psychoklinika.pl oraz przez naszą stronę internetową https://psychoklinika.pl/

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag