Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Psychiatra dziecięcy Legionowo – konsultacje i leczenie psychiatryczne dzieci i młodzieży w Legionowie

Psychiatra dzieci i młodzieży wprowadzenie:

Jeśli niektóre zachowania Twojego dziecka rodzą pytanie, czy są to działania charakterystyczne dla danego wieku, czy też sygnały o pojawieniu się problemu natury psychicznej – skonsultuj swoje obawy ze specjalistą. Lekarz psychiatra określi i wskaże, które zachowania wynikają z danego etapu rozwoju, a które mają źródło w zaburzeniach. Personalnie przygotowana celna diagnoza i wczesne wdrożenie optymalnego leczenia, pomogą usunąć niepokojące objawy i przywrócić małemu Pacjentowi możliwość harmonijnego i zdrowego życia. Nie czekaj, już dziś możesz pomóc swojemu dziecku i całej rodzinie w pokonywaniu problemów dnia codziennego.

Psychiatra dla dziecka Legionowo – kiedy wybrać się po poradę do specjalisty?

Jako Rodzic czy Opiekun małoletniego człowieka masz największy wgląd w jego życie i, na tym wczesnym etapie, to Ty masz główny wpływ na jego przyszłość. Jeśli obserwujesz zachowania, które według Twojej intuicji odbiegają od ogólnie uznanych norm – porozmawiaj ze znawcą tematu. Zwróć się po pomoc do psychiatry dziecięcego, gdy podejrzewasz, że rozwój Twojej pociechy nie następuje prawidłowo. Jeśli małe dziecko nie radzi sobie z zadaniami adekwatnymi do swojego wieku (np. nie skupia wzroku na ruchomym przedmiocie, nie klaszcze, ma kłopoty z motoryką lub nie potrafi nabyć kompetencji komunikacyjnych: nie zwraca uwagi na innych, nie szuka kontaktu, nie gaworzy, później nie mówi). Jeśli dziecko często płacze, jest rozdrażnione, niepocieszone, reaguje z przesadą na bodźce zmysłowe, jest wycofane lub przeciwnie – nadpobudliwe, ma tiki. Istnieje możliwość, że Twoje dziecko potrzebuje profesjonalnej porady psychiatrycznej. Psychiatra dziecięcy zdiagnozuje problem i z uwzględnieniem wieku dziecka oraz jego kroków rozwojowych zaproponuje odpowiednie metody leczenia. Dzięki wczesnej wizycie u specjalisty, a także podjęciu skutecznej terapii dziecka, będziesz w stanie lepiej zrozumieć potrzeby swojego dziecka i ułatwić mu pokonywanie trudności już od najmłodszych lat.

Lekarz psychiatra wesprze kondycję psychiczną młodego Pacjenta (również nastolatka) na każdym etapie jego życia, by ułatwić mu przezwyciężanie problemów i wraz z Twoją pomocą – odpowiednio przygotować go do samodzielności.

Jeśli Twoje dziecko, niezależnie od wieku, boryka się z następującymi problemami:

– zaburzenia nastroju,

– częste wpadanie w złość,

– smutek,

– apatia,

lęki i fobie,

– brak koncentracji,

– natręctwa,

– wycofanie w kontaktach z otoczeniem,

– zachowania agresywne wobec innych lub wobec samego siebie (okaleczanie się, próby samobójcze),

– zaburzenia snu,

– zaburzenia jedzenia (anoreksja, objadanie się),

uzależnienia (np. uzależnienie od telewizji, internetu, gier, substancji psychoaktywnych),

– odczuwanie bólu ciała (niepotwierdzone badaniami u pediatry)

skonsultuj się z lekarzem psychiatrą dzieci i młodzieży.

Borykasz się z problemami wychowawczymi, Twoje dziecko nie chce się uczyć, nagannie zachowuje się w szkole, wdaje się w konflikty z rówieśnikami? Zachowania opozycyjno-buntownicze mogą być przyczyną głębszych problemów Twojego nastolatka. Porozmawiaj o swoich rozterkach ze specjalistą. Psychiatra nastolatków podpowie Ci, w jaki sposób możesz trafić do młodego człowieka i jak zmienić jego nastawienie, a w niektórych przypadkach (np. depresja, uzależnienia) obejmie podopiecznego odpowiednim leczeniem.

Z psychiatrą dziecka skonsultuj się również wówczas, gdy Twoja pociecha przeżywa kryzys emocjonalny spowodowany nagłą traumatyczną zmianą w jego życiu. Może to być odejście lub śmierć bliskiej osoby, udział w wypadku, rozstanie rodziców. Taki uraz w poważny sposób może zachwiać psychiką dziecka i zaprzepaścić jego harmonijny dotąd rozwój. Znajdź profesjonalną pomoc, by przeciwdziałać zniszczeniom, jakie mogą nastąpić w niedojrzałej jeszcze psychice młodego człowieka. Razem możemy przywrócić dziecku poczucie bezpieczeństwa.

Lekarz psychiatra dzieci i młodzieży – kim jest?

Psychiatra dziecięcy to wykształcony lekarz medycyny, który w trakcie studiów obrał odrębną specjalizację lekarską: psychiatria dzieci i młodzieży. Ze względu na szeroką wiedzę ogólnomedyczną, swoją diagnozę osadzi nie tylko na znajomości ludzkiej psychiki, ale również zauważy nieprawidłowości wynikające z fizjologii, działania mózgu, ciała i innych współistniejących chorób. Dzięki wykryciu i połączeniu objawów somatycznych i neurologicznych, postawi kompleksową diagnozę. Psychiatra dziecka i młodzieży zajmuje się diagnozą i leczeniem Chorych w całym spektrum zaburzeń charakterystycznych dla wieku 0-20 lat. Pomoże więc zarówno rozpoznać wady rozwojowe u niemowlaka, jak i rozwiąże kłopoty zdrowia psychicznego u młodego dorosłego. Celem zaproponowanej terapii psychiatrycznej będzie usunięcie objawów chorobowych i utrzymanie poprawy funkcjonowania Pacjenta, zwane remisją.

Lekarz psychiatra, dla postawienia jak najdokładniejszej diagnozy, może skierować Pacjenta na dodatkowe badania medyczne, takie jak: badanie krwi, moczu. Często wymagane są także badania, mające na celu rozpoznanie chorób towarzyszących: tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, EKG.

Jako lekarz medycyny, tylko psychiatra ma możliwość wystawienia:

– recept i włączenia leczenia farmakologicznego,

zwolnienia L4,

– orzeczeń,

– specjalistycznych skierowań i zaświadczeń.

Lekarz psychiatra dziecięcy opiekuje się zarówno młodym Pacjentem, jak i całą jego rodziną. Udziela wskazówek, w jaki sposób postępować w różnych życiowych sytuacjach, by ograniczyć trudne momenty i skutecznie pomóc w przywróceniu dziecku zdrowia. Poza wdrożeniem leczenia farmakologicznego, specjalista może zlecić inne formy terapii, jak psychoterapia, a w szczególnych, wymagających tego przypadkach, zaproponować leczenie kliniczne.

Lekarz psychiatra dziecka działa dla dobra jego i całej rodziny!

Lekarz psychiatra dzieci i młodzieży Legionowo – jakie choroby leczy?

Doświadczeni i wciąż podnoszący swoje kwalifikacje specjaliści z Poradni Zdrowia Psychicznego Psychoklinika, zajmują się diagnozowaniem i leczeniem m. in. poniższych chorób:

– spektrum Autyzmu (np. ADHD, zespół Aspergera),

– schizofrenia (psychozy),

depresja (zaburzenia nastroju u dzieci i młodych dorosłych),

nerwica (w tym nerwica natręctw),

– choroba afektywno-dwubiegunowa,

– zaburzenia zachowania,

fobia i lęki,

– upośledzenia umysłowe,

zaburzenia odżywiania (bulimia, anoreksja, objadanie się),

– uzależnienia.

Skupiając w jednej klinice profesjonalistów z wielu dziedzin, możemy skutecznie i wielowymiarowo pomagać w zastanych trudnościach, dostosowując ofertę do indywidualnych potrzeb każdego, nawet najmłodszego Pacjenta.

Nasz zespół ma możliwość stałej i ścisłej współpracy ze sobą na każdym etapie diagnozy i leczenia, z jednoczesnym zachowaniem pełnej dyskrecji i anonimowości.

Lekarz Psychiatra dla dzieci i młodzieży Legionowo – jak przebiega konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego Psychoklinika?

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest zapewnienie dobrej i życzliwej atmosfery w trakcie konsultacji z lekarzem psychiatrą, jak i później podczas prowadzonych działań terapeutycznych. Sama decyzja o wizycie dziecka w gabinecie psychiatrycznym może być trudna i stresująca. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Państwu, a przede wszystkim naszym młodym Pacjentom poczucie bezpieczeństwa i komfortu oraz stworzyć jak najbardziej domową przestrzeń. Gabinety naszych specjalistów w lokalizacjach: Psychiatra dziecięcy Chotomów k. Legionowa, psychiatra dziecięcy Warszawa Bielany oraz psychiatra dziecięcy Nowy Dwór Mazowiecki wyposażone są przytulnie i nastrajają przyjaźnie do spotkania. Tu możecie poczuć się jak u siebie. Współpracujący z nami doświadczeni praktycy do każdego Pacjenta podchodzą z sympatią i szacunkiem.

Pierwsza konsultacja polega na rozmowie psychiatry z Rodzicami/Opiekunami dziecka i wywiadzie ogólnym o jego stanie zdrowia (prosimy o przyniesienie książeczki zdrowia i aktualnych wyników badań medycznych). Tu mogą pojawić się pytania o przebieg ciąży i porodu, o dotychczasowy proces rozwoju dziecka, występowanie chorób psychicznych u pozostałych członków rodziny. Psychiatra będzie chciał się także dowiedzieć więcej o symptomach w zachowaniu młodego Pacjenta, które budzą niepokój.

Specjalista ma na celu określić stan psychiczny dziecka oraz sposób funkcjonowania jego najbliższego otoczenia. Mówmy szczerze, im dokładniej i wyczerpująco odpowiemy na zadane pytania, tym diagnoza będzie bardziej celna, a leczenie okaże się skuteczniejsze. W wyniku rozmowy psychiatra może skierować dziecko na dodatkowe badania medyczne.

Lekarz psychiatra będzie także obserwował dziecko i jego zachowanie, najczęściej odbywa się to w formie zabawy dowolnej lub moderowanej albo w trakcie wykonywania zleconych zadań. Specjalista może także porozmawiać bezpośrednio z dzieckiem, zadając mu pytania zrozumiałe dla jego wieku.

Na podstawie wywiadu i obserwacji lekarz opracuje indywidualną diagnozę i ustali strategię działań na kolejne lata rozwoju dziecka. Zaangażowanie i współpraca lekarza z rodzicami są w tej kwestii kluczowe.

Psychiatra dziecięcy Legionowo gwarantuje anonimowość i pełną dyskrecję.

Jeśli chciałbyś spotkać się w innej przestrzeni, niż stacjonarnie w poradni, udostępniamy także możliwość konsultacji w formie wideokonferencji (psychiatra dziecięcy on-line), a także prowadzimy wizyty domowe (wizyta domowa psychiatra dziecięcy Legionowo).

Wszyscy współpracujący z nami lekarze psychiatrzy w trakcie wizyt domowych lub konsultacji elektronicznych (e-wizyta) mogą wystawić potrzebne dokumenty, zaświadczenia i recepty (e-recepta, e-zwolnienie).

 

Sprawdź, kto może Tobie pomóc już teraz!

psychiatra dzieciecy legionowo

Dlaczego moje dziecko się okalecza?

Leczenie psychiatryczne - rozwiewamy obawy Pacjentów

Nerwica natręctw - zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD)

Obiawy somatyczne, czym są?

Szybkie umówienie wizyty do Twojego specjalisty!

Dla Państwa wygody, nasz poaradnia przygotowała Rejestrację ONLINE umożliwiającą szybką rezerwację wizyty dostępną 24h/7 dni w tygodniu. Dzięki tej funkcji mogą Państwo zapisać się na wizyty stacjonarne, e-Wizyty (psychiatra online, psychoterapeuta online, psycholog online i inni specjalisci) a także na konsultację telefoniczną. To łatwy i bezpieczny sposób na umówienie wizyty w naszej poradni! W trakcie wizyt online (e-Wizyta) i konsultacji telefonicznej lekarz psychiatra ma możliwość wystawienia e-recepty czy też e-zwolnienia.

Psychiatra dziecięcy Legionowo

Katarzyna Królak

Katarzyna Królak

Psychiatra dziecięcy

Czytaj więcej

Olga Zaucha

Olga Zaucha

Psychiatra dzieci i młodzieży

Czytaj więcej

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag