Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Terapia małżeńska / par

Wprowadzenie

Terapia małżeńska są to spotkania z psychoterapeutą na terapii małżeńskiej / par, odbywają się cyklicznie, najlepiej w tych samych odstępach czasu. Nie ma znaczenia czy para jest małżeństwem, narzeczeństwem czy też funkcjonuje w tzw. w związku nieformalnym. Ważne jest to, żeby uczestniczyli razem w spotkaniach z psychologiem. Podstawowym efektem terapii par jest zmiana funkcjonowania każdego z partnerów, która prowadzi do przebudowy ich relacji i pogłębienia komunikacji.

Do kogo skierowana?

Terapia małżeńska (par) skierowana jest do osób, które chcą poprawić komunikację, jakość relacji bądź doświadczają różnego typu trudności i kryzysów w związku np.:
-uczucie silnej zazdrości,
-braku zaufania,
-zdrady,
-często pojawiające się kłótnie,
-poczucie, że byłe związki mają zbyt duży wpływ na obecną relację,
– chcą zmniejszyć wpływ rodziny i osób trzecich na ich związek,
-gdy pojawia się myśl: zostać razem, czy też lepiej się rozstać,
-nie potrafią doświadczyć satysfakcji i wzajemnej bliskości wynikającej z życia seksualnego- terapia seksualna,
-przeżyły traumatyczne sytuacje np. śmierć bliskiej osoby, poważne straty materialne,
-nie potrafią się zaadaptować do nowej sytuacji np. przyjście na świat dziecka, jego dorastanie, odejście z domu rodzinnego lub podjęcie lub utrata pracy przez jednego z partnerów.

Co zyskam?

Dzięki terapii małżeńskiej łatwiej zrozumiesz swoje zachowanie, potrzeby i partnera. Ponadto w sposób konstruktywny wyrazisz swój gniew, rozpoznasz irracjonalne oczekiwania w stosunku do partnera, rozwiążesz nieporozumienia i usprawnisz komunikację, dzięki pomocy przewodnika psychologa

Czas trwania?

Terapia małżeńska rozpoczyna się od wspólnej konsultacji z psychologiem z obojgiem partnerów. Potem psychoterapeuta przeprowadza wywiad indywidualnie z każdym z partnerów. Czasami psycholog podejmuje decyzję, że lepszym rozwiązaniem dla małżonków/partnerów będzie podjęcie dwóch oddzielnych psychoterapii, a nie terapii par. Przy pomocy psychoterapeuty partnerzy pracują nad odkryciem źródła ich trudności. Starają się rozwiązać je poprzez zmianę sposobów komunikowania się. Ponadto uczą się szanowania swoich odmienności i pracują nad zmianą wzajemnych postaw. W procesie terapii małżeńskiej zmieniają się dysfunkcyjne sposoby zachowania, prowadzące do konfliktów i impasu w związku.

Gdzie nas znajdziesz?
Główna siedziba Psychoklinika Poradnie Zdrowia Psychicznego mieści się przy ul. Tęczowej 5A w Chotomowie (powiat legionowski). Jesteśmy dostępni także w dwóch lokalizacjach w Warszawie: przy ul. Heroldów 19A (Warszawa Bielany) oraz przy ul. Fleminga 29 (Warszawa Białołęka).
Kontakt możliwy jest przez Infolinię: 22/ 355 2000, e-maila: kontakt@psychoklinika.pl oraz przez naszą stronę internetową https://psychoklinika.pl/
Specjaliści:

Już teraz sprawdź, kto może Ci pomóc!

Psychoterapeuta Psycholog

Psychoterapia par lub rodzin w obecności dwóch psychoterapeutów

Taka forma pracy z parami lub rodzinami może przynieść wiele korzyści, a co za tym idzie, odnieść szybsze i lepsze efekty oddziaływań psychoterapeutycznych. Psychoterapeuci mają szanse spojrzeć z szerszej perspektywy na problemy, trudności, z jakimi borykają się klienci.

SPRAWDŹ korzyści z terapii w obecności dwóch psychoterapeutów

Kiedy warto udać się na terapię małżeńską?

Na czym polega terapia małżenska/par?

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag