Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Psychiatra Legionowo

Psychiatra Legionowo

Jak wygląda wizyta u lekarza psychiatry?

Wizyta z lekarzem psychiatrą, to przede wszystkim rozmowa. Podczas takiej wizyty pacjent opowiada o sobie i problemach z jakimi się zmaga. Ważną informacją dla lekarza jest kiedy zaczęły się przedstawiane problemy, objawy i jak wpływają na nas (na samopoczucie, sen, łaknienie, pamięć).

Na wizytę z psychiatrą warto przynieść ze sobą wykonane badania laboratoryjne, karty informacyjne z pobytów szpitalnych ( oczywiście jeżeli takie dokumenty posiadamy), ważne również jest podanie informacji na temat wszystkich przyjmowanych leków. W sytuacji gdy jesteśmy uczuleni na któryś z ich składników należy poinformować o tym lekarza, ponieważ może się okazać, że wiedza ta ma znaczący wpływ na nasze leczenie i udzielaną nam pomoc. Wszystkie te informacje ułatwią postawienie trafnej diagnozy.

Na koniec wizyty lekarz zaproponuje odpowiednie leczenie, omówi sposób dawkowania leków, a w razie potrzeby skieruje na dodatkowe badania lub konsultacje.
Wizyta u psychiatry jednak nie sprowadza się tylko do rozmowy, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego. Bardzo ważne jest, by pacjent po takiej wizycie mógł lepiej rozumieć siebie w kontekście upływających dni, żeby wiedział, gdzie są jego silne i słabe strony, jakie sytuacje stresogenne są dla niego szczególnie niebezpieczne z punktu widzenia ryzyka nawrotu, jak sobie z tymi sytuacjami radzić, jak ich unikać lub jak je pokonywać.
Może zadajesz sobie pytanie, czy podczas Twojej wizyty powinien towarzyszyć ktoś z rodziny. Czasem ma to sens. Przykładem takim jest sytuacja kiedy czujesz, że uwaga rodzica lub współmałżonka mogą się przydać lekarzowi do lepszego rozumienia Ciebie i sytuacji. Takie spotkanie jest również użyteczne wtedy, gdy Twoja rodzina chciałaby wiedzieć, jak Ci pomóc, jak Cię rozumieć, jak Cię wspierać, a sama sobie z tym nie radzi. Wtedy nawet takie jedno spotkanie z psychiatrą może pomóc i dobrze wpłynąć na rodzinną sytuacje.

W razie pytań…

Jeżeli pojawiają się jeszcze jakieś pytania, zachęcamy do skontaktowania się z naszą rejestracją, która pomoże rozwiać ewentualne wątpliwości dotyczące wizyty u lekarza psychiatry. Dodatkowo nasz personel służy pomocą w doborze odpowiedniego specjalisty. Kontakt z rejestracją telefon 22/355 2000 lub e-mail: kontakt@psychoklinika.pl

Specjaliści:

Lekarz psychiatra w Legionowie

Lekarz psychiatra dziecięcy w Legionowie

Katarzyna Królak

Katarzyna Królak

Psychiatra dziecięcy w trakcie specj.

Czytaj więcej

Olga Zaucha

Olga Zaucha

Psychiatra dzieci i młodzieży

Czytaj więcej

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag