Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Psychiatra dziecięcy Warszawa – konsultacje i leczenie psychiatryczne dzieci i młodzieży

Psychiatra dziecięcy Warszawa

Niepokoją Cię niektóre zachowania u Twojego dziecka? Nie wiesz jak odróżnić zaburzenia od stanów emocjonalnych wynikających z danego okresu poznawczego? Chcesz na starcie pomóc dziecku w zrównoważonym rozwoju na drodze ku dorosłości? Nie przegap tego czasu. Odpowiednio przygotowana, indywidualna diagnoza i dopasowana do potrzeb Twojego dziecka terapia mogą pomóc Wam w przezwyciężaniu trudności każdego dnia – już teraz!

Lekarz psychiatra dzieci i młodzieży Warszawa – kiedy warto udać się na konsultację z dzieckiem lub nastolatkiem?

Zauważasz, że Twoje małe dziecko przesadnie reaguje na dotyk (np. przy ubieraniu, w kąpieli) lub potrzebuje bardzo silnych stymulacji (mocnego przytulania, intensywnej zabawy), często płacze, jest niespokojne, nadpobudliwe a może wręcz przeciwnie: wycofane i zamknięte w swoim świecie? Jeśli według Twojej oceny dziecko nie rozwija się zgodnie z przyjmowaną normą lub po prostu chcesz porozmawiać z kimś na temat niepokojących Cię symptomów – skonsultuj swoje obawy ze specjalistą.
Wczesne wykrycie nieprawidłowości w rozwoju dziecka i objęcie go odpowiednią opieką medyczną w wielu przypadkach prowadzi do całkowitego wyleczenia, a zawsze poprawia jakość życia Chorego i jego najbliższych.
Każdy pracujący w Psychoklinice lekarz psychiatra dziecięcy to praktyk o szerokiej wiedzy medycznej i wieloletnim doświadczeniu, który pomoże Ci zrozumieć potrzeby Twojej pociechy, zaczynając już od etapu wczesnorozwojowego.
Wspólnie możemy wspierać kondycję psychiczną Twojego dziecka w każdym momencie jego życia. Celna diagnoza i odpowiednia forma leczenia to najlepsza droga do poprawy stanu zdrowia, nabycia odpowiednich kompetencji społecznych i osobistego zrównoważonego rozwoju każdego, nawet najmłodszego człowieka.
Jeśli u swojego dziecka (również nastolatka) obserwujesz:
– zaburzenia nastroju,
– apatię, brak koncentracji,
– narastający lęk, fobie,
– nadekspresję, bądź wycofanie w kontaktach z otoczeniem i rówieśnikami,
– zaburzenia jedzenia (bulimia, anoreksja),
– uzależnienia (np. uzależnienie od internetu, telefonu, uzależnienie od substancji psychoaktywnych),
– zachowania agresywne (w tym autoagresję i próby samobójcze),
– zaburzenia snu,
– przewlekły smutek,
– często wzbierającą złość,
– niewynikające z przyczyn fizjologicznych odczuwanie bólu i dyskomfort spowodowany nadmiernym odczuwaniem bodźców zmysłowych,
skonsultuj się z lekarzem psychiatrą dzieci i młodzieży.
Nie możesz dogadać się ze swoim nastolatkiem, borykasz się z problemami wychowawczymi, a Twoje dziecko ma trudności w szkole? Lekarz psychiatra dla nastolatków może pomóc Wam w przezwyciężeniu powyższych kwestii.
Pamiętaj! Twoje dziecko nie jest niegrzeczne, a wszelkie trudności możemy wspólnie pokonać.
Zgłoś się po pomoc szczególnie w sytuacji, gdy dziecko w ostatnim czasie doświadczyło traumy (np. śmierć bliskiej osoby, udział w wypadku) lub drastycznie zmieniła się jego sytuacja rodzinna (np. rozwód rodziców). Szybka diagnoza i odpowiednia terapia mogą pomóc mu przejść przez ten trudny czas bezpiecznie, nie dopuszczając do pojawienia się trwałych zaburzeń.
Potrzebujesz porozmawiać? Jesteśmy dla Ciebie.

Dziecięcy Psychiatra – kim jest ?

Lekarz psychiatra dzieci i młodzieży to specjalista, który zajmuje się diagnozą i terapią najmłodszych Pacjentów w szeregu zaburzeń właściwych dla wieku rozwojowego od narodzin do 20 roku życia. Lekarz psychiatra ma nie tylko gruntowne przygotowanie z zakresu psychologii, ale przede wszystkim jest lekarzem medycyny, posiadającym szeroką wiedzę ogólną z tej dziedziny. Dzięki temu jest w stanie zauważyć nieprawidłowości w rozwoju człowieka, łącząc objawy neurologiczne z somatycznymi, by w pełni rozpoznać napotkany problem.
Ponadto lekarz psychiatra może skierować Chorego na dalsze ogólne lub specjalistyczne badania:
– laboratoryjne (m. in. badanie moczu, krwi),
– diagnostyczne (w tym: EEG, EKG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa),
często niezbędne do postawienia adekwatnej oceny stanu zdrowia Pacjenta.
Jako praktyk medyczny tylko lekarz psychiatra ma prawo do wystawiania:
– skierowań specjalistycznych,
– zwolnień (L-4),
– zaświadczeń,
– recept i wdrożenia (w wymagających tego przypadkach) leczenia farmakologicznego.

Psychiatra dzieci i młodzieży – jakie choroby leczy?

W Poradni Zdrowia Psychicznego Psychoklinika nasi zaufani specjaliści zajmują się leczeniem chorób z zakresu m.in.:
– spektrum Autyzmu (np. autyzm atypowy, zespół Aspergera u dzieci i młodzieży),
– depresja (zaburzenia nastroju u dzieci i młodzieży),
– schizofrenia (psychozy),
– nerwica (w tym nerwica natręctw),
– zaburzenia zachowania,
– fobia i zaburzenia lękowe,
– upośledzenia umysłowe,
– zaburzenia odżywiania (bulimia, anoreksja),
– uzależnienia.
Poradnia Zdrowia Psychicznego Psychoklinika oferuje pomoc lekarzy specjalizujących się w wielu dziedzinach. Dzięki temu możemy prowadzić terapie lecznicze obejmujące całościowe podejście do problemu, w czasie których możliwe jest połączenie wiedzy z różnych obszarów. Pozwala to na kompleksową diagnozę i holistyczne leczenie naszych Pacjentów, również tych najmłodszych.

Psychiatra dla dzieci i młodzieży Warszawa – jak przebiega konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego Psychoklinika

Wiemy jak ważna jest przyjazna atmosfera w trakcie pierwszego kontaktu z lekarzem, jak i podczas spotkań w ciągu całego procesu terapeutycznego. Do każdego Pacjenta nasi specjaliści podchodzą z indywidualnym, pełnym szacunku podejściem. Stworzone przez nas gabinety w placówce Psychoklinika Warszawa Bielany i Warszawa Białołęka, Educatio Chotomów k. Legionowa oraz w filii Psychoklinika Nowy Dwór Mazowiecki – to odpowiednio dostosowane dla naszych najmłodszych podopiecznych, przytulne i jasne pomieszczenia, w których poczujecie się swobodnie, jak we własnym domu.
W trakcie pierwszej wizyty lekarz psychiatra dziecięcy w toku rozmowy z rodzicami/opiekunami prawnymi dziecka przeprowadzi wywiad rodzinny dotyczący ogólnego stanu zdrowia (warto mieć ze sobą aktualną dokumentację medyczną dziecka), niepokojących objawów (które mogą wskazywać na zaburzenia rozwojowe młodego Pacjenta), przebiegu ciąży i porodu, dotychczasowego rozwoju dziecka, ew. występowania chorób psychicznych u innych członków rodziny. Otwartość i szczerość podczas tego szczególnego spotkania mogą zaważyć na celowości i powodzeniu terapii. Dlatego tak ważne jest tu omówienie wszelkich niepokojących Państwa symptomów i udzielanie jak najbardziej obszernych odpowiedzi.
Lekarz psychiatra jest osobą dyskretną, którą obowiązuje tajemnica lekarska, a omawiane w trakcie wizyt kwestie pozostają do wiadomości wyłącznie obecnych.
W czasie konsultacji lekarz psychiatra będzie także obserwował zachowania dziecka, najczęściej odbywa się to podczas zabawy, może też poprosić Pacjenta o wykonanie pewnych poleceń lub porozmawiać bezpośrednio z dzieckiem.
Na podstawie obserwacji i zebranych informacji z wywiadu lekarz psychiatra dziecka określi dalsze postępowanie lecznicze. Aby opracować celną diagnozę i na jej podstawie rozpocząć indywidualnie dostosowane do potrzeb dziecka leczenie, lekarz może skierować je na dodatkowe badania lub przeprowadzić konieczne testy. Współpraca lekarza i opiekuna jest w tym zakresie bezcenna.
Bardzo ważne są dla nas Państwa komfort i prywatność, jeśli więc lepiej czujecie się w zaciszu własnego domu, rozumiemy tę potrzebę i dla jeszcze większej Państwa wygody i poczucia bezpieczeństwa prowadzimy także: wizyta domowa psychiatry oraz konsultacja psychiatry on-line (e-Wizyta).
Każdy współpracujący z nami lekarz psychiatra może w trakcie wizyt domowych lub wideokonferencji elektronicznych wystawić potrzebne dokumenty, zaświadczenia i recepty (również: e-recepta, e-zwolnienie).
Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość.
Zapisz swoje dziecko na wizytę w dogodnej formie on-line (formularz rezerwacji wizyt dostępny jest 24/7).

Sprawdź, kto może Tobie pomóc już teraz!

 

psychoklinika warszawa

Dlaczego moje dziecko się okalecza?

Leczenie psychiatryczne - rozwiewamy obawy Pacjentów

Nerwica natręctw - zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD)

Obiawy somatyczne, czym są?

Szybkie umówienie wizyty do Twojego specjalisty!

Dla Państwa wygody, nasz poaradnia przygotowała Rejestrację ONLINE umożliwiającą szybką rezerwację wizyty dostępną 24h/7 dni w tygodniu. Dzięki tej funkcji mogą Państwo zapisać się na wizyty stacjonarne, e-Wizyty (psychiatra online, psychoterapeuta online, psycholog online i inni specjalisci) a także na konsultację telefoniczną. To łatwy i bezpieczny sposób na umówienie wizyty w naszej poradni! W trakcie wizyt online (e-Wizyta) i konsultacji telefonicznej lekarz psychiatra ma możliwość wystawienia e-recepty czy też e-zwolnienia.

Psychiatra dziecięcy Warszawa

Katarzyna Królak

Katarzyna Królak

Psychiatra dziecięcy w trakcie specj.

Czytaj więcej

Olga Zaucha

Olga Zaucha

Psychiatra dzieci i młodzieży

Czytaj więcej

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag