Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Konsultacje seksuologiczne

Wprowadzenie

Konsultacje i terapia seksuologiczna przebiega na różnym poziomie złożoności, w zależności od rodzaju występujących problemów ich zaawansowania i utrwalenia. Zdarza się, że wystarcza jednorazowa porada seksuologa bądź psychologa aby pacjent mógł osiągnąć pożądany rezultat. Najczęściej jednak, jest to cały proces i cykl działań realizowanych w ciągu kilku tygodni lub nawet miesięcy. Tempo pracy w dużym stopniu zależy od motywacji, systematycznego odrabiania prac własnych, ćwiczeń a przede wszystkim, dobrej współpracy pacjenta i Jego/ Jej partnera z seksuologiem. Ważna jest również ogólna sytuacja życiowa, która może mieć przełożenie na terapię seksuologiczną np.: aktualny stan zdrowia, rodzaj i ilość wykonywanej pracy, warunki mieszkaniowe, sytuacja rodzinna i inne.

Do kogo skierowana?

Terapia seksuologiczna skierowana jest dla osób, które podejrzewają u siebie:
– lęk przed stosunkiem,
– trudności w nawiązywaniu relacji,
– trudności w komunikacji w sferze seksualnej,
– nałogową, nietypową masturbację,
– uzależnienie od pornografii,
– cyberseks,
– zaburzenia pożądania,
– zaburzenia erekcji,
– zaburzenia wytrysku (przedwczesny, opóźniony, wsteczny)
– zaburzenia orgazmu (problemy z jego osiągnięciem…),
– zaburzenia podniecania,
– bolesność w trakcie stosunku,
– mimowolne skurcze, które uniemożliwiają stosunek płciowy,
– zaburzenia preferencji seksualnej,
– niepewność co do własnej orientacji seksualnej bądź braku akceptacji do niej(pomagamy także w przygotowaniu do ujawnienia orientacji seksualnej),
– i inne…

Co zyskam?

Osoby decydujące się na terapię seksuologiczną, mają szansę poprawić swoje relacje partnerskie, wyzbyć się lęków, zneutralizować niepożądane objawy. Mają możliwość uczestniczenia w edukacji z seksualności kobiet (np. ciąża, połóg, menopauza, fazy orgazmy, punkt G…) oraz mężczyzn ( np. andropauza, choroby przewlekłe). Mogą również, wyzwolić w sobie potencjał erotyczny, poprawić samoocenę, która jest ściśle skorelowana z bogatszymi odczuciami płynącymi z intymności i bliskości.

Czas trwania?

Rozpoczęcie terapii seksuologicznej może mieć charakter krótkoterminowy- do 12 spotkań, bądź długoterminowy- czas leczenia zaburzeń seksuologicznych uzależniony jest od ustalonych celów terapii i zaangażowania pacjenta.

Gdzie nas znajdziesz?
Główna siedziba Psychoklinika Poradnie Zdrowia Psychicznego mieści się przy ul. Tęczowej 5A w Chotomowie (powiat legionowski). Jesteśmy dostępni także w dwóch lokalizacjach w Warszawie: przy ul. Heroldów 19A (Warszawa Bielany) oraz przy ul. Fleminga 29 (Warszawa Białołęka).
Kontakt możliwy jest przez Infolinię: 22/ 355 2000, e-maila: kontakt@psychoklinika.pl oraz przez naszą stronę internetową https://psychoklinika.pl/
Specjaliści:

Już teraz sprawdź, kto może Ci pomóc!

Seksuolog

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag