Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Terapia grupowa

Wprowadzenie

Grupa terapeutyczna daje uczestnikom możliwość przyjrzenia się swoim odczuciom, zachowaniom, myślom. Stwarza unikatową szansę poznania siebie, odkrycia podobieństw pomiędzy uczestnikami. Tym samym obniża się poczucie osamotnienia, wyobcowania, zagrożenia… Uczestnicy otrzymują i udzielają wsparcia oraz informacji zwrotnych, które są bardzo istotne w procesie zdrowienia. Można powiedzieć, że psychoterapia grupowa jest rodzajem doświadczenia, które sprzyja poznawaniu siebie, innych ludzi i naszych związków z nimi . Przy pomocy psychoterapeutów i jasnych, obowiązujących w grupie zasad zapewniany jest wysoki poziom bezpieczeństwa, by umożliwić uczestnikom mówienie o tym co wstydliwie, trudne, niejasne.
Przed zakwalifikowaniem do grupy terapeutycznej jest konieczne odbycie dwóch 50-minutowych konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego Educatio, po której psychoterapeuta zaleci konkretną formę terapii.

Do kogo skierowana?

Psychoterapia w grupach terapeutycznych przeznaczona jest dla tych, którzy mają problemy w relacjach z innymi ludźmi: podwładnymi, współpracownikami, członkami rodziny, przyjaciółmi, znajomymi… oraz osamotnionych, zagubionych, nieśmiałych, wycofanych, z niskim poczuciem własnej wartości. To dobre miejsce dla osób które: mają obniżony nastrój, przeżywają stany depresyjne, często odczuwają lęk, napięcie, rozdrażnienie, cierpią na kłopoty ze snem, trudno adaptują się do nowego otoczenia bądź nie wykorzystują własnego potencjału.
Zapraszamy osoby chcące popracować nad relacjami, lepiej poznać i zrozumieć motywy własnego zachowania, posłuchać informacji zwrotnych, poszukać dróg rozwoju i podnieść poziom świadomości.

Co zyskam?

Dzięki informacjom zwrotnym od pozostałych uczestników i psychoterapeutów daje możliwość lepszego poznania siebie, swojego postępowania, automatycznych myśli. Powoduje, że uczestnik staje się świadom źródła swojego cierpień i sztywnych zachowań od których ciężko mu się uwolnić. Osobom, które doświadczają niezadowolenia z tego, jak wyglądają ich relacje z innymi pomaga je usprawnić. A co ważne, psychoterapia grupowa zwiększa odpowiedzialność, uświadamia możliwości wyboru, co może dać początek zmianom i pomóc odnaleźć drogę do własnego rozwoju i lepszego, świadomego życia.

Czas trwania?

Psychoterapia grupowa odbywa się raz w tygodniu i trwa 2h. Warunkiem przyjęcia do określonej grupy terapeutycznej jest odbycie dwóch konsultacji indywidualnych z psychoterapeutą. Informacje o terminach konsultacji oraz zapisach do grup terapeutycznych można uzyskać w sekretariacie Poradni Zdrowia Psychicznego Educatio.

Gdzie nas znajdziesz?
Główna siedziba Psychoklinika Poradnie Zdrowia Psychicznego mieści się przy ul. Tęczowej 5A w Chotomowie (powiat legionowski). Jesteśmy dostępni także w dwóch lokalizacjach w Warszawie: przy ul. Heroldów 19A (Warszawa Bielany) oraz przy ul. Fleminga 29 (Warszawa Białołęka).
Kontakt możliwy jest przez Infolinię: 22/ 355 2000, e-maila: kontakt@psychoklinika.pl oraz przez naszą stronę internetową https://psychoklinika.pl/
Specjaliści:

Już teraz sprawdź, kto może Ci pomóc!

Psychoterapeuta Psycholog

PROWADZONE GRUPY

GRUPA TERAPEUTYCZNA DLA NASTOLATKÓW

Grupa docelowa: młodzież 15-18 lat, liczba uczestników: 10-12 osób, czas trwania grupy: 9 miesięcy /spotkania raz w tygodniu (z przerwą na wakacje), koszt jednego spotkania: 80 zł, czas każdego spotkania: 1,5 h. (90 minut).

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag