Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Staż kliniczny “PSYCHOpraktyk” dla psychologów i psychoterapeutów

Staż kliniczny PSYCHOpraktyk dla psychologów i psychoterapeutów to innowacyjna odpowiedź na potrzeby młodych psychologów i psychoterapeutów, którzy chcieliby uzyskać doświadczenie dzięki współpracy z najlepszymi Specjalistami Psychokliniki.

Celem naszego stażu jest wprowadzenie młodych psychologów i psychoterapeutów na rynek pracy, pokazując i ucząc ich praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy teoretycznej. W ramach naszego stażu oferujemy możliwość specjalizacji w zakresie zainteresowań różnymi grupami wiekowymi.

 

Czego możesz się spodziewać uczestnicząc w naszym stażu klinicznym PSYCHOpraktyk?

Nasz staż posiada kilka paneli, w ramach których odbywają się poszczególne zajęcia. Umożliwiamy pracę w procesie diagnostycznym i terapeutyczno-edukacyjnym, udział w szkoleniach ukierunkowanych na praktykę, treningu interpersonalnym, udział w zajęciach grupowych, warsztatach, superwizji oraz opiekę indywidualną doświadczonego psychoterapeuty.

 

Zapraszamy Cię do zapoznania się z przykładowymi tematami zajęć poprzednich edycji:

 • Wykorzystanie technik twórczych w pracy psychologa i psychoterapeuty (rodzaje, funkcje, możliwości, kiedy warto stosować, na co uważać, przykłady zastosowania z praktyki własnej- praca z ciałem, symbolem, rysunkiem, opowieścią, dźwiękiem, tańcem).
 • Zagadnienia praktyczne w prowadzeniu terapii: granice i ramy terapii, sporządzanie notatek, opłaty za terapię, długość terapii i częstotliwość sesji – praktyczne aspekty wprowadzania i trzymania zasad w odniesieniu do konkretnych przypadków.
 • Przepracowanie problemu w terapii psychodynamicznej – trójkąt rozumienia.
 • Analiza fragmentu sesji z pacjentem z poziomu rozwoju osobowości borderline – przeniesienie i przeciwprzeniesienie w procesie – aspekty praktyczne.
 • Praca z dziećmi i młodzieżą. Diagnoza, terapia, techniki pracy.
 • Wprowadzenie do terapii uzależnień.
 • Wprowadzenie do terapii EMDR (część praktyczna): demonstracja sesji EMDR (nagranie), prezentacja narzędzi: bilateralna stymulacja w budowaniu pozytywnych stanów: instalacja bezpiecznego miejsca i instalacja zasobów.

 

Co wyróżnia nasz staż?

 • Elastyczność grafiku – każde zajęcia dopasowujemy do grupy Stażystów tak, by nie kolidowały z pracą, studiami, życiem rodzinnym i innymi aktywnościami. Zajęcia są realizowane hybrydowo: stacjonarnie w placówkach w Warszawie i w Chotomowie oraz OnLine.
 • Przewaga praktyki nad teorią – stawiamy na formę zajęć, która nie pozwoli Ci usnąć: jest ciekawie, życiowo i po prostu praktycznie!
 • Otwartość na potrzeby Stażystów – jeżeli zgłaszasz nam swoje pomysły, my je realizujemy! Naszym założeniem jest, że tworzymy staż WSPÓLNIE.
 • Wyspecjalizowana Kadra – wśród Opiekunów Stażu znajdziesz psychoterapeutów różnych nurtów. Nasi Specjaliści spełniają się także w rolach członków różnych towarzystw, seksuologów, trenerów, wykładowców uniwersytetów, pedagogów, nauczycieli, superwizorów… to właśnie z nimi wszystkimi będziesz mieć kontakt podczas stażu!
 • Indywidualna opieka dedykowanego psychoterapeuty – Uczestnicy naszego stażu nie są pozostawieni sami sobie. Nasi Specjaliści zawsze znajdą czas na rozmowę i wsparcie, bo są dedykowani właśnie Tobie. Dzięki bliskiej współpracy z Twoim Opiekunem Stażu masz szansę poznać specyfikę zawodu psychoterapeuty od podstaw.

 

Dla kogo jest nasz staż?

Propozycję stażu kierujemy do absolwentów psychologii (lub studentów ostatnich 2 lat Wydziału Psychologii) oraz do uczestników 4-letnich szkoleń psychoterapeutycznych.

Staż kliniczny to sposób na rozwój, poszerzenie horyzontów, odnalezienie swojej zawodowej drogi i przede wszystkim naukę „od kuchni”! Dzięki stażowi klinicznemu w Psychoklinice urealnisz możliwość bezpośredniej pracy z Pacjentem i zdobędziesz doświadczenie niezbędne w zawodzie psychoterapeuty. Psycholog na Staż jest odpowiedzią na potrzeby każdego młodego psychologa i psychoterapeuty.

 

Jak zgłosić się na staż kliniczny PSYCHOpraktyk?

To proste! Prześlij nam wypełniony formularz zgłoszeniowy (a.duluk@psychoklinika.pl) . Po rozpatrzeniu wszystkich zgłoszeń wybrane osoby zaprosimy na rozmowę rekrutacyjną (zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się z wybranymi osobami). Po rozmowie rekrutacyjnej oczekuj na naszą decyzję, a następnie ciesz się stażem klinicznym PSYCHOpraktyk!

KLIKNIJ, BY POBRAĆ FORMULARZ: FORMULARZ STAŻOWY

Za koordynację naszego stażu klinicznego odpowiada mgr Anna Duluk – Kaczuba – kierownik Psychokliniki Oddział Warszawa Bielany.

Zapraszamy do przesyłania pytań na adres a.duluk@psychoklinika.pl

INFORMACJE RODO

"PSYCHOpraktyk" w oczach stażystów

staż opinie

 

staż kliniczny

 

staż kliniczny

staż kliniczny

staż kliniczny

Opiekunowie stażu

Agata Swoboda

Agata Swoboda

Psychoterapeuta, Terapeuta EMDR

Czytaj więcej

Barbara Wesołowska-Budka

Barbara Wesołowska-Budka

Superwizor, psychoterapeuta, seksuolog

Czytaj więcej

Kamila Arciszewska

Kamila Arciszewska

Psycholog, psychoterapeuta

Czytaj więcej

Karolina Aleksandrowicz-Obzejta

Karolina Aleksandrowicz-Obzejta

Psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Czytaj więcej

Katarzyna Maria Kajak – Serafin

Katarzyna Maria Kajak – Serafin

Psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Czytaj więcej

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

 • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
 • google tag