Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Klaudia Staniewska

Klaudia Staniewska

psycholog, psychoterapeuta

Subscribe
Powiadom o
guest
0 opinii
Inline Feedbacks
View all comments

Wybierz dogodny termin i umów wizytę!

Absolwentka psychologii klinicznej Wydziału Psychologii WSFiZ w Warszawie (obecnie Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna), psycholog dziecięcy i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ukończyła roczne szkolenie z terapii dzieci i młodzieży w Centrum CBT-EDU w Warszawie. Kwalifikacje psychoterapeutyczne zdobywa w szkole Terapii Poznawczo-Behawioralnej CBT-EDU, która jest jednym z wiodących, niepublicznych ośrodków kształcących psychoterapeutów. CBT-EDU posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), członka European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT).

Ukończyła szkolenie z Treningu Umiejętności Społecznych, który stał się częścią jej pracy zawodowej. W swojej pracy zajmuje się dziećmi w wieku od 3 lat oraz młodzieżą do 18 roku życia. Prowadzi również psychoedukację dla ich rodziców.

Doświadczenie zdobyła podczas stażu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Dialog” w Warszawie. Stale je wzbogaca pracując na stanowisku psychologa szkolnego i przedszkolnego. Taki przebieg kariery zawodowej powoduję, że problemy dzieci i młodzieży są jej bardzo dobrze znane. W swojej codziennej pracy zawodowej wspiera dzieci z zaburzeniami psychicznymi wieku rozwojowego, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń ze spektrum autyzmu, w tym zespołu Aspergera, zespołu nadpobudliwości psychoruchowej i zaburzeń koncentracji uwagi (ADHD), zaburzeń nastroju (depresyjnych), zaburzeń emocjonalnych, tikowych i zespołu Tourette’a, zaburzeń lękowych oraz fobii, zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia), zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (nerwica natręctw), zaburzeń pod postacią somatyczną, czy też zaburzeń tożsamości płciowej.

Terapia poznawczo-behawioralna z założenia jest działaniem krótkoterminowym, ukierunkowanym na zmianę głównie zachowania i  sposobu myślenia. Techniki stosowane w terapii poznawczo-behawioralnej mają na celu zmianę negatywnych i wyniszczających wzorców zachowania dziecka i nastolatka na bardziej akceptowalny model zachowania, poprzez wyposażenie go w odpowiednie drogowskazy, aby lepiej kontrolowało swoje emocje  i zachowania. Terapia poznawczo-behawioralna szczególny nacisk kładzie na rozpoznawanie, ocenę i przede wszystkim zmianę myślenia, przez technikę doświadczeń i wyobrażeń.

W gabinecie przez empatię i zaufanie K. Staniewska stwarza warunki do akceptacji i wiary w siebie oraz wzmocnienia swoich perspektyw. W atmosferze dyskrecji, uważności, życzliwości i zrozumienia każdy może odnaleźć swoją drogę do odzyskania satysfakcji i radości z życia, oraz wyjścia z kryzysu.

 

Śledź nas na Facebooku i na Instagramie!

Umawianie wizyt

W celu umówienia wizyty, skontaktuj się telefonicznie z rejestracją Psychokliniki tel. 22/355 2000
lub bezpośrednio z wybranym Oddziałem Poradni Zdrowia Psychicznego Psychoklinika:

Psychoklinika Oddział Legionowo: 22/355 2001
Psychoklinika Oddział Warszawa Bielany: 22/355 2002
Psychoklinika Oddział Warszawa Białołęka: 22/355 2003

lub skorzystaj z rejestracji ONLINE:
Zapisz się na wizytę

Subscribe
Powiadom o
guest
0 opinii
Inline Feedbacks
View all comments

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag


    Obecnie do tego specjalisty