Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Leczenie otyłości

Wprowadzenie

Otyłości dotyczy ciała i często duszy. Choroba w niektórych przypadkach spowodowana jet nieświadomym wewnętrznym konfliktem lub/i trudnymi doświadczeniami tj. przemoc, nadużycie seksualne, i inne. Otyłość prowadzi często do problemów psychologicznych tj. lęk, obniżone poczucie własnej wartości, wycofanie, aleksytymia, uległość, wstyd, doświadczanie uprzedzeń i dyskryminacji.

Co zyskam?

Leczenie otyłości odbywa się z pomocą psychologa, psychoterapeuty i dietetyka. Podstawą leczenia jest psychoterapia. Pacjent uczy się właściwego spożywania posiłków, kolejno pracuje się nad przekonaniami spostrzegania siebie, radzenia sobie z problemami.

Czas trwania?

Proces leczenia otyłości może mieć charakter krótkoterminowy, bądź długoterminowy- czas trwania uzależniony jest od zaawansowania choroby i od poziomu zaangażowania pacjenta w proces psychoterapii.

Gdzie nas znajdziesz?
Główna siedziba Psychoklinika Poradnie Zdrowia Psychicznego mieści się przy ul. Tęczowej 5A w Chotomowie (powiat legionowski). Jesteśmy dostępni także w dwóch lokalizacjach w Warszawie: przy ul. Heroldów 19A (Warszawa Bielany) oraz przy ul. Fleminga 29 (Warszawa Białołęka).
Kontakt możliwy jest przez Infolinię: 22/ 355 2000, e-maila: kontakt@psychoklinika.pl oraz przez naszą stronę internetową https://psychoklinika.pl/
Specjaliści:

Już teraz sprawdź, kto może Ci pomóc!

Psychoterapeuta Psycholog Dietetyk

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag