Psychoterapia
Wprowadzenie
Każdy z nas doświadczył bądź doświadcza trudnych momentów w życiu, z którymi czasem radzi sobie lepiej, czasami gorzej… Konsultacja psychologiczna może przybierać różne formy np. Jeśli czujesz, że masz kłopot z konkretnym problemem, zachęcamy do konsultacji z psychologiem w formie porady, która skoncentrowana jest na poszukiwaniu innych niż dotychczas metod przezwyciężania trudności. Ponadto szczegółowo zostają omówione sposoby jakimi dotychczas próbowałeś/aś poradzić sobie z danym kłopotem. Być może wystarczy tylko mała modyfikacja twoich pomysłów aby uzyskać wymarzony rezultat??? Natomiast jeżeli chcesz nauczyć się lepiej funkcjonować w relacjach z innymi ludźmi, spróbować zmienić swoje reakcje w określonych sytuacjach lub w stosunku do poszczególnych osób, poznać przyczyny własnego cierpienia bądź po prostu dowiedzieć się więcej o sobie -o swoich uczuciach, automatycznych myślach, które pojawiają się w głowie niezależnie od Ciebie, o własnym nastroju i jego wpływie na funkcjonowanie- zapisz się na psychoterapię indywidualną Warto pamiętać, że poprawa w funkcjonowaniu w dużym stopniu zależy od adekwatnie dobranej formy pomocy przez psycholodzy. Po zapoznaniu się z problemami osoby zgłaszającej się, psychoterapeuta może zaproponować min.: psychoterapię indywidualną krótkoterminową, długoterminową, udział w grupie psychoterapeutycznej, udział w grupie wsparciaterapię dla rodzin, par, dzieci oraz inne formy pomocy –np. konsultacje psychiatryczne czy spotkanie z doradcą zawodowym, coachem.
Do kogo skierowana?
Dla wszystkich zgłaszających się po pomoc psychologiczną, niezależnie od tego czy nie miały dotychczas żadnego doświadczenia z psychoterapią bądź zastanawiają się nad psychoterapią indywidualną, psychoterapią małżeńską, par, rodzin, dzieci i młodzieży, udziałem w grupie terapeutycznej, grupie wsparcia bądź grupie interpersonalnej. Szczególnie polecana osobom, które podejrzewają u siebie: zaburzenia na tle lękowym, fobie, ataki paniki, bezsenność, nadmierny stres, depresję, zaburzenia odżywiania(kompulsywne objadanie się, bulimia, anoreksja), uzależnienia -szeroko rozumiane, zespół stresu pourazowego, zaburzenia osobowości, zaburzenia nastroju i inne…
Co zyskam?
Psychoterapia jest procesem, który ma za zadanie pomóc lepiej zrozumieć siebie i własne problemy. Poczuć, że kieruje się swoim życiem. Terapeuta wspiera w tym zadaniu całym swoim doświadczeniem, wiedzą i postępuje zgodnie z etyką psychologa, zapewniając pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i poufności. Ile pacjent ryzykuje??? Wiele, między innymi to, że uda mu się coś zmienić…
Czas trwania?
Rozpoczęcie psychoterapii jest zawsze poprzedzone konsultacją z psychologiem, który po szczegółowo przeprowadzonym wywiadzie, potrafi dostrzec pewne prawidłowości w funkcjonowaniu pacjenta, zauważa powtarzalność nieadaptacyjnych zachowań, odkrywa także ich źródło. To właśnie od ich nasilenia zależy czas trwania terapii. Psychoterapia może mieć charakter krótkoterminowy- do 12 spotkań, bądź długoterminowy- czas trwania uzależniony od ustalonych celów terapii wspólnie z psychoterapeutą jak również, szybkością odkrywania problemowych obszarów, które mają negatywny wpływ na nasze funkcjonowanie.
Gdzie nas znajdziesz?
Kontakt możliwy jest przez Infolinię: 22/ 355 2000, e-maila: kontakt@psychoklinika.pl oraz przez naszą stronę internetową https://psychoklinika.pl/
Specjaliści:
Już teraz sprawdź, kto może Ci pomóc!