Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Diagnoza nozologiczna w kierunku całościowych zaburzeń rozwoju

diagnoza autyzmu

Wprowadzenie

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka. Oznacza to, że ma wpływ na wszystkie obszary funkcjonowania dziecka. U dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju obserwuje się nieprawidłowości w relacjach społecznych, komunikowaniu się i rozwoju zabawy. Dodatkowo mogą pojawić się zaburzenia zachowania, a także zachowania agresywne lub autoagresywne.
Diagnozowanie całościowych zaburzeń rozwoju jest wieloetapowe i długotrwałe. Nie ma jednego testu lub badania, które jednoznacznie określi zaburzenia ze spektrum autyzmu. W proces diagnostyczny zaangażowany jest zespół specjalistów różnych dziedzin, aby móc uwzględnić wszystkie sfery rozwoju dziecka. Zespół diagnostyczny stanowią: psycholog, psychiatra, logopeda, terapeuta SI. Diagnoza autyzmu odbywa się na podstawie przeprowadzonego wywiadu z rodzicami oraz szczegółowej obserwacji dziecka. Należy pamiętać, że nasilenie poszczególnych objawów jest różnorodne u każdego dziecka, dlatego tak ważna jest dokładna obserwacja jego rozwoju i zachowania.
Jeżeli zauważają Państwo nieprawidłowości w zachowaniu swojego dziecka warto skonsultować się ze specjalistami. Celem diagnozy autyzmu i Zespołu Aspergera jest określenie charakteru zaburzeń rozwoju lub ich wykluczenie.
W Poradni Zdrowia Psychicznego EDCUATIO mają Państwo możliwość zakupienie pakietu diagnostycznego w kierunku całościowych zaburzeń rozwoju.
Poniżej przedstawiamy Państwu schemat spotkań pakietu diagnozy autyzmu i Zespołu Aspergera. Szczegóły znajdą Państwo również w zakładce CENNIK.

Gdzie nas znajdziesz?
Poradnia Zdrowia Psychicznego Psychoklinika mieści się przy ul. Małej 11, w Chotomowie/k. Legionowa , a także przy ul. Heroldów 19A, w Warszawie – Bielany.
Kontakt z rejestracją możliwy jest przez tel. 505 68 54 54 (Oddział Legionowo), e-maila: legionowo@psychoklinika.pl oraz tel. 505 07 14 14 (Oddział Warszawa), e-mail: bielany@psychoklinika.pl , a także przez naszą stronę internetową https://psychoklinika.pl

 

 

DIAGNOZA DZIECI I MŁODZIEŻY / PAKIETY

 

Rodzaj diagnozy Specjaliści Czas trwania
Diagnoza nozologiczna w kierunku całościowych zaburzeń rozwojowych (autyzm, zespół Aspergera), Psycholog,
Psychiatra,
Logopeda,
Terapeuta SI
Czas trwania jest dostosowany indywidualnie do potrzeb pacjenta, jego wieku oraz trudności. przewidywana liczba spotkań ok. 6:

I – wywiad z rodzicem (80 minut)
II – obserwacja dziecka przez psychologa i logopedę (50 minut)
III – obserwacja dziecka przez terapeutę SI (50 minut)
IV – obserwacja dziecka przez psychologa (50 minut)
V – obserwacja dziecka przez lekarza psychiatrę (60 min)
VI- omówienie diagnozy z rodzicami (50 minut)

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag