Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Diagnoza procesów integracji sensorycznej

Integracja sensoryczna

Wprowadzenie

Integracja sensoryczna to proces odbioru i analizy bodźców dostarczanych ze świata zewnętrznego (wzrok, słuch, węch, smak, dotyk) oraz wewnętrznego (równowaga i czucie głębokie) przez mózg. Człowiek poprzez zmysły ciągle uzyskuje informacje o stanie fizycznym swojego ciała i o otaczającym go środowisku. Jeżeli mózg nie potrafi w prawidłowy sposób odbierać i przetwarzać tych informacji, to organizm nie jest w stanie odpowiedzieć na bodźce prawidłową reakcją zwrotną.
O dysfunkcjach integracji sensorycznej mówimy wtedy, gdy mózg nie jest w stanie prawidłowo przetwarzać impulsów sensorycznych. Jednak nie oznacza to, że mózg jest uszkodzony. Oznacza to, że przy odpowiednio dobranej terapii takie dysfunkcje można załagodzić lub wyeliminować. Nieprawidłowa integracja sensoryczna nie jest chorobą i nie stanowi zagrożenia dla życia dziecka. Jednak jej skutki mogą mieć niekorzystny wpływ na naukę, koncentrację i poczucie własnej wartości.
Kiedy warto udać się na diagnozę procesów integracji sensorycznej? Jeżeli zauważają Państwo, że dziecko np.,: jest nadpobudliwe ruchowo, jest nadwrażliwe na pewne dźwięki, negatywnie reaguje na bodźce dotykowe, ma opóźniony rozwój mowy, unika zabaw ruchowych, cierpi na chorobę lokomocyjną.
Diagnoza procesów integracji sensorycznej to wywiad z rodzicami, szczegółowa obserwacja zachowania dziecka, zastosowanie odpowiednich testów oraz analiza ich wyników. Taką diagnozę może wykonać jedynie certyfikowany terapeuta SI.
W Poradni Zdrowia Psychicznego Psychoklinika mają Państwo możliwość zakupienia pakietu diagnozy integracji sensorycznej. Poniżej przedstawiamy Państwu schemat spotkań tego pakietu. Szczegóły znajdą Państwo również w zakładce CENNIK.

Gdzie nas znajdziesz?
Poradnia Zdrowia Psychicznego Psychoklinika mieści się przy ul. Małej 11, w Chotomowie/k. Legionowa , a także przy ul. Heroldów 19A, w Warszawie – Bielany.
Kontakt z rejestracją możliwy jest przez tel. 505 68 54 54 (Oddział Legionowo), e-maila: legionowo@psychoklinika.pl oraz tel. 505 07 14 14 (Oddział Warszawa), e-mail: bielany@psychoklinika.pl , a także przez naszą stronę internetową https://psychoklinika.pl

DIAGNOZA DZIECI I MŁODZIEŻY / PAKIETY

Rodzaj diagnozy Specjaliści Czas trwania
Diagnoza procesów Integracji Sensorycznej Terapeuta SI Czas trwania jest dostosowany indywidualnie do potrzeb pacjenta, jego wieku oraz trudności. przewidywana liczba spotkań ok. 4:

I – wywiad z rodzicem (50 minut)
II – diagnoza dziecka (80 minut)
III – diagnoza dziecka (80 minut)
IV – omówienie diagnozy z rodzicem (30 minut)

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag