Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Aleksandra Szymańska

Aleksandra Szymańska

Psycholog dzieci, młodzieży i dorosłych

Aleksandra Szymańska psycholog

Subscribe
Powiadom o
guest
0 opinii
Inline Feedbacks
View all comments

Wybierz dogodny termin i umów wizytę!

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku psychologia specjalność kliniczna. Doświadczenie zdobywałam w Klinice Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii w Państwowym instytucie Medycznym MSWiA , w Klinice Neurologii Dziecięcej w Instytucie Matki i Dziecka, w poradniach psychologicznych, w poradni Wrodzonych Wad Metabolicznych Dzieci, w środowiskowym domu samopomocy, w fundacjach.
Nieustannie poszerzam swoją wiedzę w zakresie psychologii, a w szczególności w obszarze neuropsychologii i psychoonkologii. Swoją pracę opieram na kodeksie etyki psychologia.
W obszarze moich zainteresowań i doświadczeń jest pracy związana z diagnozą i rehabilitacją neuropsychologiczną dzieci, młodzieży i dorosłych. W pracy głównie skupiam się na zaburzeniach funkcji poznawczych związanych z uszkodzeniami mózgu, chorobami genetycznymi i przewlekłymi. Prowadzę także diagnozę psychologiczną dzieci młodzieży , w której skupiam na postawieniu odpowiedniej diagnozy, a następnie terapii ( ADHD, zespół Aspergera, autyzm, mutyzm wybiórczy, niepełnosprawność intelektualna, zespół Downa ,zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, fobie, zaburzenia kompulsywno – obsesyjne, zachowania ryzykowne). Głównym narzędziem, którym się posługuje to Stanford-Binet 5, do którego posiadam uprawienia diagnostyczne. Oczywiście prowadzę też szerokojęte poradnictwo psychologiczne dla każdego, kto napotyka trudności w swoim życiu.
Zajmuję się również dorosłymi pacjentami chorującymi onkologicznie, którzy doświadczają problemów z funkcjonowaniem społecznym, fizycznym, emocjonalnym. Prowadzę terapię opartą na poczuciu własnej skuteczności, technikach poznawczo – behawioralnych, relaksacji, strategiach radzenia sobie z bólem, edukuję oraz przygotowuję i towarzyszę w poddaniu się operacjom. Jestem również związana z pacjentami chorującymi przewlekle na schyłkową niewydolność nerek. Do swojego gabinetu zapraszam każdego małego pacjenta oraz rodziców, młodzież i dorosłych.

Poza pracą zajmuje się prowadzeniem badań na temat jakości życia i depresji pacjentów chorych przewlekle, np. rak trzustki. Obecnie prowadzę badania nad pacjentami dializowanymi. W wolnych chwilach czytam książki i spaceruję.
„Zawsze jest dobry moment na zmianę”.

 

 

Śledź nas na Facebooku i na Instagramie!

Umawianie wizyt

W celu umówienia wizyty, skontaktuj się telefonicznie z rejestracją Psychokliniki tel. 22/355 2000
lub bezpośrednio z wybranym Oddziałem Poradni Zdrowia Psychicznego Psychoklinika:

Psychoklinika Oddział Legionowo: 22/355 2001
Psychoklinika Oddział Warszawa Bielany: 22/355 2002
Psychoklinika Oddział Warszawa Białołęka: 22/355 2003

lub skorzystaj z rejestracji ONLINE:
Zapisz się na wizytę

Subscribe
Powiadom o
guest
0 opinii
Inline Feedbacks
View all comments

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag


    Obecnie do tego specjalisty