Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Alicja Woźnica

Alicja Wożnica

Psycholog

Psycholog Alicja Woźnica

Subscribe
Powiadom o
guest
0 opinii
Inline Feedbacks
View all comments

Wybierz dogodny termin i umów wizytę!

Psycholog z doświadczeniem w zakresie poradnictwa psychologicznego oraz interwencji kryzysowej.

Absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie, psychologia kliniczna i zdrowia. Ukończyłam I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Centrum PSR, półroczny staż wprowadzający do nurtu terapii poznawczo-behawioralnej, oraz szkolenia z przeprowadzania testu inteligencji Stanford-Binet 5. Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi na praktykach z diagnostyki i postępowania z osobami transpłciowymi i niebinarnymi oraz stażu na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w SPZOZ Wola-Śródmieście. Obecnie pracuję w Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym w obszarze zapewniania telefonicznego wsparcia psychologicznego oraz przeprowadzania interwencji kryzysowych, prowadzę również konsultacje psychologiczne z osobami dorosłymi w Poradni Zdrowia Psychicznego Psychoklinika na Bielanach i Białołęce.

Mam doświadczenie w pracy z osobami w kryzysie emocjonalnym, między innymi po rozstaniu, w żałobie i doświadczających przemocy w relacji, oraz rozwojowych – takich jak rozpoczęcie studiów, opuszczenie domu rodzinnego czy zmiana kierunku kariery zawodowej. Pracuję również z osobami doświadczającymi lęku na co dzień, zmagającymi się z zaburzeniami nastroju, trudnymi emocjami oraz trudnościami w relacjach, a także z osobami LGBTQIA+. W pracy bliskie są mi TSR, techniki terapii poznawczo-behawioralnej oraz trzeciej fali, w szczególności terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). W przyszłości planuję podjąć się studiów podyplomowych z psychotraumatologii oraz rozpocząć szkołę psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Moim celem w poradnictwie psychologicznym jest pomóc pacjentom w identyfikowaniu i rozwiązywaniu swoich problemów, rozwijaniu zdrowych strategii radzenia sobie ze stresem i osiąganiu harmonii i równowagi emocjonalnej. Kładę duży nacisk na rozwijanie samopoczucia i budowanie pozytywnego myślenia, aby pacjenci byli w stanie żyć pełnią życia i osiągnąć swoje cele.

W pracy psychologicznej niezwykle ważne jest dla mnie zapewnienie pacjentowi bezpiecznej i akceptującej przestrzeni w atmosferze zaufania i współpracy. Wierzę, że każda osoba jest wyjątkowa i zasługuje na indywidualne dostosowanie technik wspierających i rozwijających możliwości radzenia sobie z trudnościami oraz przyglądania się własnym myślom i emocjom. Jednocześnie dbam też o poddawanie swojej pracy regularnej superwizji, a także o dalszy rozwój zawodowy poprzez liczne kursy, szkolenia i doskonalenie swoich umiejętności, aby zapewnić jak najlepszą jakość wsparcia.

 

Śledź nas na Facebooku i na Instagramie!

Umawianie wizyt

W celu umówienia wizyty, skontaktuj się telefonicznie z rejestracją Psychokliniki tel. 22/355 2000
lub bezpośrednio z wybranym Oddziałem Poradni Zdrowia Psychicznego Psychoklinika:

Psychoklinika Oddział Legionowo: 22/355 2001
Psychoklinika Oddział Warszawa Bielany: 22/355 2002
Psychoklinika Oddział Warszawa Białołęka: 22/355 2003

lub skorzystaj z rejestracji ONLINE:
Zapisz się na wizytę

Subscribe
Powiadom o
guest
0 opinii
Inline Feedbacks
View all comments

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag


    Obecnie do tego specjalisty