BEZPŁATNA pomoc – Psychoklinika przeciw depresji dzieci i młodzieży
Psychoklinika będzie świadczyć BEZPŁATNĄ pomoc dla dzieci i młodzieży z całego województwa mazowieckiego. W ramach tego projektu zaplanowaliśmy szereg działań, mających na celu zwiększenie liczby identyfikowanych podejrzeń depresji wśród dzieci i młodzieży. W ramach projektu każdy z uczestników, który zmaga się z problemem, jakim jest depresja, będzie mógł uczestniczyć nawet w 25 sesjach terapeutycznych! Zadanie zostanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Psychoklinika Poradnie Zdrowia Psychicznego została jednym z realizatorów programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego, na lata 2022–2024. Celem tego programu jest zwiększenie liczby identyfikowanych podejrzeń przypadków zaburzeń depresyjnych wśród dzieci i młodzieży, mieszkających w województwie mazowieckim.
Już teraz w ramach programu przeprowadzimy szereg działań, w między innymi badania przesiewowe w kierunku wykrycia depresji, konsultacje ze specjalistą oraz sesje terapeutyczne wraz z podsumowaniem terapii (nawet do 25 wizyt). Każdy z uczestników otrzyma także informacje z zakresu edukacji zdrowotnej. Zaplanowaliśmy także działania szkoleniowe dla kadry pedagogicznej. Warto dodać że wszystkie te działania będą BEZPŁATNE!
Skorzystać z nich można w dowolnym oddziale Psychokliniki, tj. w Chotomowie (k. Legionowa) oraz w dwóch placówkach w Warszawie (Warszawa Bielany, Warszawa Białołęka). Zgłoszenia przyjmowane są w naszych oddziałach:
Psychoklinika Oddział Legionowo (Chotomów)
22 / 355 2001
Psychoklinika Oddział Warszawa Bielany
22 / 355 2002
Psychoklinika Oddział Warszawa Białołęka
22 / 355 2003
Aby zakwalifikować się do programu należy spełnić kilka warunków. Uczestnik powinien między innymi: mieć ukończony 12 rok życia i nie może mieć więcej niż 21 lat. Powinien także mieszkać na terenie województwa mazowieckiego.
Ponadto, podczas wywiadu u osoby aplikującej, musi zostać stwierdzony co najmniej jeden z symptomów, takich jak:
− obniżony nastrój,
− utrata zainteresowań i zdolności do radowania się,
− trudne do wyjaśnienia rozdrażnienie,
− duża wrażliwość na odrzucenie,
− osłabienie koncentracji i uwagi,
− niska samoocena i mała wiara w siebie,
− poczucie winy i małej wartości,
− pesymistyczne widzenie przyszłości,
− myśli i czyny samobójcze lub autoagresywne,
− wzmożona drażliwość,
− wybuchy złości,
− skargi na dolegliwości somatyczne,
− zmniejszenie energii prowadzące do wzmożonej męczliwości i zmniejszenia aktywności,
− zaburzenia snu,
− zmniejszony apetyt,
− lęk przed przyszłością
Uwaga! Liczba miejsc i świadczeń w ramach projektu jest ograniczona.