Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Seks jako wspólne hobby?

Co to jest hobby? W słownikach i Internecie można znaleźć przeróżne odpowiedzi. Na ogół jest to aktywność wykonywana dla przyjemności w sposób regularny w tak zwanym czasie wolnym. Już samo posiadanie hobby ma ogromne znaczenie w funkcjonowaniu człowieka. Skupianie się na danej rzeczy, wykonywane czynności z pasją i poświęcanie jej czasu sprawia, że czujemy satysfakcję i doznajemy pozytywnych emocji. Dla jednostki hobby jest zawsze walorem w codziennym życiu. Jakie znaczenie ma pasja w kontekście wspólnego pożycia?

Wielką wartością dla związku jest posiadanie wspólnego hobby – gotowanie, ogrodnictwo, sport, podróże, rekreacja na świeżym powietrzu, podróże, nauka itp. Idąc dalej tym tropem… każdy człowiek ma naturę seksualną. Dlaczego więc będąc w związku nie dać swojemu życiu seksualnemu takiego samego skupienia i uwagi, jakie poświęcamy innemu swojemu hobby? Kiedy uznasz, że intymność seksualna może być twoim (waszym) wspólnym hobby, możesz podejść do tego jak do każdej innej pasji (z pewnymi oczywiście wyjątkami) – z całym zaangażowaniem i przyjemnością. To tak, jak na przykład  nurkowanie byłoby twoim Waszym wspólnym hobby. W takim przypadku możecie zrobić wspólne kursy, poświęcić czas na nurkowanie, zaplanować wycieczki nurkowe, cieszyć się rozmową o nurkowaniu, czytać książki, blogi, czasopisma, czy oglądać filmy o nurkowaniu. Kupujecie wtedy sprzęt do nurkowania i przeglądacie internetowe strony dotyczące nurkowania, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o swoim hobby. Jesteście całkowicie zaangażowani w temat nurkowania. Dobieracie przyjaciół, którzy również są zainteresowani nurkowaniem i możecie wspólnie cieszyć się konstruktywną rozmową z nimi na temat nurkowania i dzielenia się radami oraz doświadczeniami nurkowymi.

Teraz spróbujcie wstawić słowo „uprawiać seks” lub „życie seksualne” zamiast słowa „nurkowanie”. Oczywiście dla większości ludzi uprawianie seksu jest prywatną sprawą, więc dzielenie się radami i doświadczeniami może nie mieć zastosowania, ale nadal nie wyklucza rozmów na Waszym poziomie. Kiedy seks jest Waszym hobby, to staje się normalną i naturalną częścią życia, o której o wiele łatwiej mówić, nazywać, rozpoznawać i przeżywać. A kiedy przyjdzie łatwość w mówieniu… wtedy dojdziecie do wniosku, że jest wiele do odkrywania i doświadczania.

Seksuolog w Poradni Zdrowia Psychicznego może pomóc Wam przełamać barierę, nauczyć się rozmawiać i odkrywać wzajemnie swoje potrzeby. Taki Specjalista jest dużym wsparciem w przypadku, kiedy para chciałaby wspólnie dokonać zmian we wspólnej codzienności w aspekcie życia seksualnego.

 

#seksuologwarszawa #seksuologwwarszawie 

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag