Aleksandra Krupa
Aleksandra Krupa
Psycholog, psychoonkolog
Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia kliniczna dzieci i dorosłych w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku psychoonkologia w Uniwersytecie SWPS z siedzibą w Warszawie. Aktualnie terapeutka nowatorskiej metody niedyrektywnej – PLAY THERAPY na poziomie certyfikatu.
Jako absolwentka studiów podyplomowych z psychoonkologii potrafi zapewnić kompleksową opiekę pacjentom onkologicznym i ich rodzinom, zmagającym się z diagnozą, trudnościami w procesie leczenia, nawrotem choroby, perspektywą nadchodzącej śmierci lub utraty bliskiej osoby. Wie, jak
udzielać profesjonalnego wsparcia w procesie przechodzenia żałoby po jej odejściu. Swoje powołanie do świadczenia pomocy również w sytuacjach kryzysowych odkryła podczas praktyki, którą odbyła w Hospicjum.
Obecnie aktywnie zaangażowała się w pomoc terapeutyczną dzieciom, aby wspomagać je w sytuacjach, w których prezentują deficyty emocjonalne, czy społeczne. Metoda Play Therapy jest wysoce bezpieczną metodą terapeutyczną – terapeuta pomaga dziecku w przyjaznej atmosferze uwolnić jego naturalny potencjał do samoleczenia poprzez zabawę. Dzięki podążaniu za swobodną aktywnością dziecka i odzwierciedlaniu, dziecko zyskuje wgląd w swoje zachowanie. W zależności od zapotrzebowania terapeuta wprowadza różne techniki/ elementy terapeutyczne, m.in. sandplay, opowiadania terapeutyczne, kreatywną wizualizację. Terapia obejmuje dzieci:
- Z trudnościami w zachowaniu (np. nieśmiałość, smutek, agresja, problemy adaptacyjne itp.),
- W trudnej sytuacji życiowej (narodziny rodzeństwa, separacja, przemoc, śmierć rodzica …),
- Z zaburzeniami rozwojowymi (opóźniony rozwój umiejętności społecznych, emocjonalny…),
- Z niepełnosprawnością (autyzm, zespół Aspergera, obniżona sprawność psychofizyczna… ),
- Z zaburzeniami klinicznymi (depresja, zaburzenia tworzenia relacji, lękowe, afektu).
Play Therapy pomaga dzieciom w problemach, które one same nie są w stanie wyrazić słowami, a o których dorośli w konsekwencji często nie mają pojęcia, skoro nie zostały wypowiedziane. Słowa często wcale nie są potrzebne, dlatego możliwa – jednocześnie bardzo efektywna – jest praca z dziećmi z traumami, mutyzmem, niedosłuchem.
A co najważniejsze – dzieci wprost kochają Play Therapy! Dla nich jest to po prostu „fajna zabawa” 🙂
Śledź nas na Facebooku i na Instagramie!
Umawianie wizyt
W celu umówienia wizyty, skontaktuj się telefonicznie z rejestracją Psychokliniki tel. 22/355 2000
lub bezpośrednio z wybranym Oddziałem Poradni Zdrowia Psychicznego Psychoklinika:
Psychoklinika Oddział Legionowo: 22/355 2001
Psychoklinika Oddział Warszawa Bielany: 22/355 2002
Psychoklinika Oddział Warszawa Białołęka: 22/355 2003
Psychoklinika Oddział Warszawa Targówek: 22/355 2004
lub skorzystaj z rejestracji ONLINE:
Zapisz się na wizytę