Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Agnieszka Drzewińska

Agnieszka Drzewińska

neuropsycholog

Agnieszka Drzewińska Neuropsycholog, psycholog

Subscribe
Powiadom o
guest
2 opinii
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Wybierz dogodny termin i umów wizytę!

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, który ukończyłam ze specjalnością Neuropsychologia Kliniczna. Już w czasie studiów zdobywałam doświadczenie podczas praktyk i wolontariatu, m.in. w oddziale neurochirurgii w warszawskim Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym oraz w Szpitalu Rehabilitacji Neurologicznej w Konstancinie.  Podyplomowo zdobyłam również uprawnienia logopedyczne podczas Podyplomowych Studiów Logopedycznych prowadzonych przez Akademię Pedagogiki specjalnej w Warszawie. Nieustannie staram się pogłębiać swoją wiedzę i kompetencje poprzez regularny udział w szkoleniach (Sopockie Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej), warsztatach i konferencjach (Neurodegeneracje, Otępienie w praktyce). Obecnie jestem w trakcie szkolenia z zakresu neuropsychologii klinicznej dziecka.

Po ukończeniu studiów związałam się z Zespołem Oddziałów Neurologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, gdzie poświęciłam się pracy z pacjentami ze schorzeniami neurologicznymi, w szczególności z chorobami neurodegeneracyjnymi (takimi jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona i inne, atypowe parkinsonizmy, choroba Huntingtona, Otępienie czołowo-skroniowe, Pierwotna afazja postępująca). Diagnoza neuropsychologiczna w przypadku schorzeń neurozwyrodnieniowych ma zastosowanie podczas diagnostyki różnicowej poszczególnych schorzeń. Zajmuję się także oceną nasilenia zaburzeń funkcji poznawczych w przebiegu w/w chorób, zachowawczą terapią funkcji poznawczych oraz psychoedukacją dla rodzin i opiekunów chorych.

Ponadto zajmuję się diagnozą oraz rehabilitacją zaburzeń funkcji poznawczych powstałych w wyniku udarów lub urazów czaszkowo-mózgowych. Dzięki połączeniu wiedzy psychologicznej i logopedycznej jestem w stanie prowadzić holistyczną terapię również u pacjentów z zaburzeniami mowy takimi, jak afazja, apraksja oralna i apraksja mowy.

Poza codzienną pracą z Pacjentami, staram się angażować w działania edukacyjne na rzecz chorych i ich opiekunów, takie jak wykłady dla opiekunów osób z zaburzeniami poznawczymi w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku SGH czy  współpraca podczas tworzenia „Podręcznika dla opiekunów osób niesamodzielnych z dysfunkcjami psychicznymi. Pytania i odpowiedzi.”

 

Śledź nas na Facebooku i na Instagramie!

Umawianie wizyt

W celu umówienia wizyty, skontaktuj się telefonicznie z rejestracją Psychokliniki tel. 22/355 2000
lub bezpośrednio z wybranym Oddziałem Poradni Zdrowia Psychicznego Psychoklinika:

Psychoklinika Oddział Legionowo: 22/355 2001
Psychoklinika Oddział Warszawa Bielany: 22/355 2002
Psychoklinika Oddział Warszawa Białołęka: 22/355 2003

lub skorzystaj z rejestracji ONLINE:
Zapisz się na wizytę

TV / Radio / Artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 opinii
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag


    Obecnie do tego specjalisty