Agnieszka Drzewińska
Agnieszka Drzewińska
neuropsycholog
Wybierz dogodny termin i umów wizytę!
Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, który ukończyłam ze specjalnością Neuropsychologia Kliniczna. Już w czasie studiów zdobywałam doświadczenie podczas praktyk i wolontariatu, m.in. w oddziale neurochirurgii w warszawskim Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym oraz w Szpitalu Rehabilitacji Neurologicznej w Konstancinie. Podyplomowo zdobyłam również uprawnienia logopedyczne podczas Podyplomowych Studiów Logopedycznych prowadzonych przez Akademię Pedagogiki specjalnej w Warszawie. Nieustannie staram się pogłębiać swoją wiedzę i kompetencje poprzez regularny udział w szkoleniach (Sopockie Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej), warsztatach i konferencjach (Neurodegeneracje, Otępienie w praktyce). Obecnie jestem w trakcie szkolenia z zakresu neuropsychologii klinicznej dziecka.
Po ukończeniu studiów związałam się z Zespołem Oddziałów Neurologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, gdzie poświęciłam się pracy z pacjentami ze schorzeniami neurologicznymi, w szczególności z chorobami neurodegeneracyjnymi (takimi jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona i inne, atypowe parkinsonizmy, choroba Huntingtona, Otępienie czołowo-skroniowe, Pierwotna afazja postępująca). Diagnoza neuropsychologiczna w przypadku schorzeń neurozwyrodnieniowych ma zastosowanie podczas diagnostyki różnicowej poszczególnych schorzeń. Zajmuję się także oceną nasilenia zaburzeń funkcji poznawczych w przebiegu w/w chorób, zachowawczą terapią funkcji poznawczych oraz psychoedukacją dla rodzin i opiekunów chorych.
Ponadto zajmuję się diagnozą oraz rehabilitacją zaburzeń funkcji poznawczych powstałych w wyniku udarów lub urazów czaszkowo-mózgowych. Dzięki połączeniu wiedzy psychologicznej i logopedycznej jestem w stanie prowadzić holistyczną terapię również u pacjentów z zaburzeniami mowy takimi, jak afazja, apraksja oralna i apraksja mowy.
Poza codzienną pracą z Pacjentami, staram się angażować w działania edukacyjne na rzecz chorych i ich opiekunów, takie jak wykłady dla opiekunów osób z zaburzeniami poznawczymi w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku SGH czy współpraca podczas tworzenia „Podręcznika dla opiekunów osób niesamodzielnych z dysfunkcjami psychicznymi. Pytania i odpowiedzi.”
Śledź nas na Facebooku i na Instagramie!
Umawianie wizyt
W celu umówienia wizyty, skontaktuj się telefonicznie z rejestracją Psychokliniki tel. 22/355 2000
lub bezpośrednio z wybranym Oddziałem Poradni Zdrowia Psychicznego Psychoklinika:
Psychoklinika Oddział Legionowo: 22/355 2001
Psychoklinika Oddział Warszawa Bielany: 22/355 2002
Psychoklinika Oddział Warszawa Białołęka: 22/355 2003
lub skorzystaj z rejestracji ONLINE:
Zapisz się na wizytę