Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Jak rozmawiać z osobą, która straciła kogoś bliskiego? – Dominika Wach-Pleskot gościem Silver TV

„Bóg tak chciał”, „Przynajmniej już teraz się nie męczy”, „Przynajmniej dożył starości” – czy te popularne sformułowania faktycznie pocieszą osobę po stracie bliskich? W jaki sposób rozmawiać z kimś, kto pogrążony jest w żałobie. Na te pytania w porannym programie Silver TV odpowiadały psycholog kliniczny, specjalistka Psychokliniki – Dominika Wach-Pleskot wraz z prowadzącą program Mądrą Babcią.

Strata bliskiej osoby jest niebywale ciężkim przeżyciem, które mocno obciąża nas psychicznie. W tym czasie dominują smutek i tęsknota. Kiedy towarzyszą nam przyjaciele i rodzina, czujemy się pewniej, a ich obecność na pewno pomaga przejść ten ciężki okres. Okazuje się jednak, że nie zawsze słowa otuchy działają pozytywnie. Jak zatem pomóc osobie w smutku po stracie bliskich?
Ważne jest, by na siłę nie „wyciągać” nikogo z żałoby.

Ten trudny moment musi wybrzmieć. Emocje mówią nam co się z nami dzieje, więc zmniejszanie ich, czy wycofywanie powoduje to, że one nie wybrzmiewają, a człowiek zostaje w tym wszystkim sam – powiedziała Dominika Wach-Pleskot, psycholog, specjalistka Psychokliniki.

Z rozmowy Mądrej Babci i naszej specjalistki dowiecie się też CZEGO NIE MÓWIĆ osobie w żałobie i w jaki sposób oferować wparcie. Zapraszamy do obejrzenia całego materiału. LINK TUTAJ

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag