Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

Nasze filmy

Depresja - najczęstsze objawy i sposób leczenia

Depresja jest chorobą należącą do zaburzeń psychicznych. Depresja jest jednostką chorobową, a nie chandrą czy uczuciem smutku, a jej leczenie nie może przebiegać samodzielnie.

Co to są objawy somatyczne?

Należą do grupy podstawowych objawów depresji. Somatyczne, czyli inaczej cielesne takie jak: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, przewlekłe dolegliwości bólowe, bóle głowy, zmiany apetytu, męczliwość.

Nerwica natręctw - zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD)

Cechą charakterystyczną OCD jest występowanie nawracających i natrętnych myśli i/lub czynności, którym trudno się oprzeć. Próba powstrzymania się od nich wiąże się z narastającym lękiem, napięciem, cierpieniem.

Kiedy do psychiatry?

Z pomocy psychiatry powinniśmy skorzystać wtedy, kiedy doświadczane problemy ze zdrowiem psychicznym są na tyle duże, że wymagają interwencji farmakologicznej.

Czy należy bać się psychiatry?

Leczenie psychiatryczne nadal uznawane jest za temat tabu. Psychiatria jest specjalizacją medyczną zajmującą się badaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych.

Na czym polega terapia małżeńska

Podstawowym efektem terapii jest zmiana funkcjonowania każdego z partnerów, która prowadzi do przebudowy ich relacji i komunikacji. Terapia małżeńska skierowana jest do osób, które doświadczają różnego typu trudności i kryzysów w związku.

Terapia małżeńska-par, kiedy?... jest za późno...

Terapia małżeńska lub par może okazać się jedynym ratunkiem dla związku, kiedy partnerzy sami nie potrafią sobie poradzić z konfliktami, sporami, żalami. Skrywane urazy pogłębiają kryzys i prowadząc do rozstania.

Lęk, na czym polega?

Lęk jest jedną z najczęściej przeżywanych emocji w życiu człowieka. Odczuwają go zarówno ludzie zdrowi, jak i ludzie cierpiący na rozmaite zaburzenia. W grupie zaburzeń lękowych wyróżnia się różne fobie, napady paniki, ocd, ostrą reakcję na stres, itp.

Kiedy z dzieckiem do psychologa?

Kiedy z dzieckiem dzieje się coś, czego nie rozumiemy, ma kłopoty, w których nie umiemy mu pomóc, warto pomyśleć o wizycie u psychologa. Taka decyzja nie oznacza od razu podjęcia psychoterapii.

Rozwód, wpływ na dziecko?

Rozwód? Jaki ma wpływ na dziecko? Rozwód jest zły, czy może jest rozwiązanie, które jest dobre. Z perspektywy dziecka największym problemem podczas rozwodu rodziców są towarzyszące mu destrukcyjne zachowania dorosłych.

Lęk społeczny

Lęk społeczny z pewnością jest problemem, ponieważ staje często w poprzek planom i nadziejom człowieka. To uczucie niepewności, nerwowości i trwogi, jakich możemy doświadczyć w czasie wystąpienia, rozmowy mogą spowodować wręcz paraliż.

Psychoterapia w leczeniu lęku społecznego

Psychoterapia jest procesem polegającym na pracy z myślami, uczuciami, przekonaniami, decyzjami. Celem w leczeniu zaburzeń lękowych jest stopniowe oswajanie pacjenta z bodźcem wywołującym lęk.

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag