Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego
Psychoklinika Poradnia Zdrowia Psychicznego

DEPRESJA POPORODOWA MĘŻCZYZN: Barbara Wesołowska – Budka w programie Pytanie na Śniadanie

Depresja poporodowa mężczyzn jest tematem, który w żaden sposób nie przewija się w społeczeństwie. Bardzo rzadko mówimy o tym zjawisku, choć wbrew pozorom jest ono powszechne. Nie tylko kobiety chorują po porodzie swojego dziecka – mężczyźni również. O tym się mówi niechętnie. Dlaczego? Przede wszystkim z braku przyzwolenia społecznego – mężczyzna to ten, który przecież jest „silny”, „odpowiedzialny”, „stabilny” na tyle, by zająć się domem, kobietą i dzieckiem. Nic bardziej mylnego. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, mają emocje, uczucia i każda sytuacja, nawet pozornie najszczęśliwsza w ich życiu, może ich przytłoczyć.

Barbara Wesołowska – Budka – psychoterapeuta, seksuolog, superwizor w porannym wydaniu programu Pytanie na Śniadanie wraz z Katarzyną Cichopek i Maciejem Kurzajewskim rozmawia o tym ważnym temacie. Wskazuje, że depresja poporodowa mężczyzn to choroba, a nie znudzenie się życiem małżeńskim i chęć ucieczki od obowiązków.

 

depresja poporodowa mężczyzn

 

 

 

 

Psychoterapeuta i seksuolog współpracująca z parami i małżeństwami bardzo często mierzy się w swoim gabinecie z kryzysami poporodowymi par. Co zrobić, kiedy jednak kryzys okazuje się być chorobą mężczyzny lub kobiety? Barbara Wesołowska – Budka mówi o tym, że ważne jest, by rozmawiać, mieć uważność na siebie i przede wszystkim być świadomymi problemu. Kiedy wiemy, że mamy depresję, a nie „widzimisię”, partnerka patrzy całkiem inaczej na drugą połówkę i para jest w stanie wypracować kompromisy oraz znaleźć rozwiązania w trudnej sytuacji. Najważniejsze to również nie bać się zgłosić do psychologa i psychiatry. Dzięki temu jesteśmy w stanie z powrotem odzyskać stabilność i cieszyć się nowym początkiem życia.

Depresja poporodowa mężczyzn to ważny temat, który warto poruszać. Przez niewiedzę wielu z nas mężczyźni są pozbawieni opieki psychologicznej i psychiatrycznej. Zachęcamy do nagłaśniania tego zjawiska i bycia uważnym na siebie oraz bliskich.

 

 

 

 

Współpracujemy

Miasto Stołeczne Warszawa
Mazowsze
Legionowo
Powiat Legionowski
Jabłonna
Logo Fundacja Psyche Male
PAYU LOGO LIME
Pracuj
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000
www.psychoklinika.pl

  • Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 22:00, Sob od 9:00 do 16:00
  • google tag